1 míle plavání cvičení

Přehled

Jeden kilometrový plavecký trénink je ideální pro práci před nebo po práci. Vzdálenost není příliš dlouhá, což většině plavců umožňuje dokončit za méně než jednu hodinu. V 50metrovém bazénu se jedna míle rovná 16 kolám nebo 32 délkám bazénu celkem 1 600 metrů. Jemné protahování před a po tréninku může pomoci plavcům vyhnout se zranění.

Sprint cvičení

Sprint tréninky se zaměřují na krátké, rychlé sady. Intenzivní námaha nutí tělo spoléhat na anaerobní metabolismus energie. Anaerobní metabolismus funguje bez kyslíku a používá stávající zásoby glykogenu ve svalové tkáni k vytváření krátkých výbuchů rychlosti. Postupujte podle této rutiny tréninku o délce 1 600 metrů: zahřejte plavání 400 metrů freestyle a pak si zaplavte dvě sady 500 metrů freestyle. Vytvářejte rychlost v každé sadě, použijte snadné tempo pro prvních 100 a zvyšte rychlost každých 100 metrů, dokud se nedostanete všechno pro finálový 100. Vítr po plavání s ploutvemi na 200 metrů.

Aerobní cvičení

Aerobní tréninky jsou dlouhé a stabilní. Mnoho dostupného kyslíku během mírného plavání umožňuje delší trénink. Glykogen poskytuje palivo a s kyslíkem obnovuje svalovou energetickou továrnu, známou také jako adenosintrifosfát. Adenosin trifosfát nebo ATP je molekula ve svalových buňkách, která umožňuje svalovou kontrakci a propuls ve vodě. Postupujte podle rutiny tréninku o délce 1 600 metrů: Zahříváte plavání 400 metrů, plavání poslední kolo rychleji než první kolo. Pak plavete dvěma sety 300 metrů freestyle mírným tempem. Udělejte jeden minutový svislý kop, než plavete 400 metrů freestyle, se zaměřením na délku za zdvih. Vítr s 200 metry pomocí ploutví.

Zdvih a Kick cvičení

Zaměření na techniku ​​mrtvice a kicking sílu pomáhá celkové schopnosti plavání. Správná technika a kopání pomáhá vyrovnat tělo lépe ve vodě a může pomoci předejít zranění ramen a jiných částí horní části těla. Postupujte podle této rutiny tréninku o délce 1 600 metrů: zahřejte plavání 200 metrů freestyle a 200 metrů zpět a pak si zaplavte 400 metrů s pádlami. Tažením se rozumí plavání pouze s horní částí těla, což znamená, že nohy jsou za sebou. Použijte tažnou bójku umístěnou mezi stehny, aby nohy klesaly. Zaměřte se na udržení loktů vysoko a na otáčení těla. Poté si zaplavte čtyři sady 100 metrických individuálních medleyů. Tento termín popisuje plavání 25 metrů motýl, 25 metrů záda, 25 metrů prsa a 25 metrů freestyle pro každou 100 metrů set. Kickujte za posledních 200 metrů pomocí rychlého tahu a pak se rozběhněte s lehkým 200 metrů plavat.