10 nejlepších rakovinových nemocnic

Centrum rakoviny M.D. Anderson, č. 1

Diagnostika rakoviny může být jedním z nejstrašnějších okamžiků života člověka. Mnozí lidé se utíkají tím, že se mohou spoléhat na nejlepší lékaře v nejlepších nemocnicích po celém světě. Zprávy o USA a světě pravidelně sestavují seznam nejlepších rakovinových nemocnic ve Spojených státech, které jsou seřazeny podle faktorů, jako je pověst, úroveň personálu sestry a relativní míra úmrtnosti.

Pamětní centrum Sloan-Kettering Cancer Center, číslo 2

Umístěný v Houstonu, Centrum onkologického onemocnění M.D. Anderson je nejen hodnoceno jako jedna z nejlepších rakovinových nemocnic v zemi, ale také má reputaci jako přední středisko pro pediatrické onkologické onemocnění, které se v této kategorii řadí do 13. místa. Je součástí systému University of Texas.

Johns Hopkins Hospital, č. 3

Druhá nejlepší onkologická nemocnice ve Spojených státech americkou zprávou a zpravodajstvím USA uvádí Memorial Sloan-Kettering také špičkový dětský program proti rakovině v zemi. Nachází se na východní straně Manhattanu v New Yorku.

Mayo Clinic, č. 4

Jeden z nejlepších učebních nemocnic v národě, Johns Hopkins se nejen ukazuje jako top-5 rakovinná nemocnice, řadí se mezi 20 nejlepších v 16 různých dospělých lékařských specialit. Je to v Baltimore, Maryland.

Dana-Farberův onkologický institut, č. 5

Umístil v Rochesteru v Minnesotě, klinika Mayo je světově proslulá pro to, že je jednou z vedoucích výukových nemocnic na světě, a podle časopisu byla ve Spojených státech zařazena čtvrtá.

Ústav pro léčbu rakoviny Dana-Farber v Bostonu je přidruženým členem Harvardské lékařské školy a v roce 2007 přijal 950 pacientů, uvádí zpráva USA News & World Report.

Umístil v Seattlu, Washingtonské zdravotní středisko se umístilo na šestém místě v oblasti léčby a péče o rakovinu. Více než 77 procent dotazovaných pacientů, kteří dostali léčbu, uvedlo, že doporučují nemocnici příteli nebo příbuznému.

Boston je jediné město, které má dvě z 10 nejlepších zařízení pro rakovinu v zemi. Massachusetts General Hospital udělala seznam na sedmém místě v národě. To také se umístilo v top 10 v 13 různých dospělých lékařských specialit.

Jako osmá nejlepší rakovinová nemocnice v zemi získala Kalifornská univerzita v San Francisku lékařské centrum vysoké známky pro spokojenost pacienta a poměr zdravotní sestry k pacientovi.

Nachází se v Durhamu v Severní Karolíně, Duke University Medical Center získalo vysoké ocenění za svou pověst mezi lékaři, stejně jako nízkou míru úmrtnosti ve srovnání s jinými nemocnicemi po celé zemi.

Sídlí na kampusu Stanfordské univerzity v Palo Altu v Kalifornii, Stanfordské nemocnice a kliniky se umístily na 10. místě na seznamu špičkových rakovinových nemocnic v USA. Je to učební nemocnice.

Lékařské centrum Univerzity Washington, č. 6

Massachusetts General Hospital, č. 7

Kalifornská univerzita, San Francisco Medical Center, č. 8

Duke University Medical Center, č. 9

Stanfordská nemocnice a kliniky č. 10