Běžecké pásy a bolest kyčle

Chůze nebo jogging na běžeckém pásu představuje tělo se stresem vážení cvičení, které může vést k bolesti kyčle v důsledku zánětu, vyvrtání nebo tendonitida. Nadužívání vašich kyčelních svalů a následná bolest je obvykle možné zmírnit s odpočinkem, ledem a ibuprofenem. Mnoho jedinců zápasí s bolestí kyčle po použití běžeckého trenažéru, protože změnili způsob, jakým normálně chodí nebo běží. Nadměrná prodloužení jejich chůze podporuje bolest kyčelního kloubu, protože svaly a slepoty horních končetin jsou opakovaně a abnormálně roztaženy.

Bolestivé stavy kyčle

Zranění kyčlí přímo způsobená vycvičováním na běžeckém pásu zahrnují ztuhlé nervy, svalové napětí a tendonitidu. Podmínky, které může zhoršit používání běhounu, zahrnují bursitidu, artritidu a dokonce způsobují vzplanutí dříve neznámé kostní deformity. Umístění sklonu na běžecký pás může také způsobit bolest kyčle, čím vyšší je sklon, tím větší je síla na kyčelních kloubech a svalech. Chůze po konzistentní rychlosti může také vést k bolesti.

Hip šlacha

Nadužívání vašich šlach je obvyklým důvodem vzplanutí kyčelní tendonitidy – konkrétně iliopsoas nebo vnitřních kyčelních svalů. Jako nejsilnější ze všech kyčelních flexorů jsou iliopsoy nezbytné pro běh, chůzi a stojící činnost. Nadměrné používání této šlachy je snadno použitelné pro každého, kdo používá běžecký pás. Věk může být faktorem i při bolestivé tendonitidě, protože elastika šlabí u lidí ve stáří. Symptomy kyčelní tendonitidy zahrnují bolesti při spánku, neschopnost se pohodlně dostat do postele nebo na židli a potíže s pohybem boků obecně. Někteří lidé také pocítí horečnaté teplo v postižené oblasti bedra.

Bursitida kyčelního kloubu

Bursa vaky působí jako malé, silné polštářky mezi svaly a kostí, bránící vnitřnímu mechanismu kloubů od tření proti sobě a vytváření tření, které může zabránit pohybu. Když se tyto vaky zapálí, dochází k bolesti, protože kapalina uvnitř vaků je nedostatečná kvůli nadměrné expozici. Větší trochanter – kostní konec kyčle – je často místem zánětu bursitidy, protože obsahuje větší než normální burzu. Bursitida zpočátku způsobuje ostrou bolest v postižené oblasti, později se tato bolest může rozšiřovat a rozvinout do celkové bolesti.

Hip Labral Tears

Často složité k diagnostice, kloubová larevální slzina zahrnuje kus měkké, elastické tkáně nazývané labrum, která pokrývá vnější okraj kyčelního kloubu. Odpovídá za udržování míče na místě v horní části stehenní kosti, laboratoř působí také jako stabilizátor tím, že rozšiřuje zásuvku a usnadňuje flexibilitu. Opakovaná aktivita, jako je použití běžeckého trenažéru, může vést k degenerativnímu trhaní labru. Kromě toho jsou labrální slzy často pozorovány před nástupem artritidy. Příznaky tohoto stavu zahrnují bolest v oblasti svalů, pocit kliknutí v bederním kloubu a nedostatek pohyblivosti kyčle.