Bude pít víc vody pomůže snížit můj edém?

Voda je hlavní složkou vašeho těla. Když příliš mnoho vody se shromažďuje kolem vašich orgánů a tkání, prožíváte stav známý jako edém. Zatímco edém se může stát kdekoli na těle, je nejčastější v dolních nohách, rukou, břichu a na hrudi. Tento stav může být nepříjemný, bolestivý a trapný, pokud se vaše tělo znatelně zduří. Přestože přenášení přebytečné vody je důvodem, proč máte otoky, pít může pomoci snížit vaše příznaky.

Někdy je otok způsoben zadržením sodíku v těle. Sodík a voda jsou přirozeně přitahovány, což je důvod, proč se můžete po jídle slaného jídla cítit nafouklý. V tomto případě je užitečné vypít více vody, protože ledviny pečlivě sledují množství tekutin a sodíku v těle. Když pijete více vody, ledviny si všimnou dodatečné soli a vody a poslali zprávu tělu, aby uvolnila obě. Výsledkem je vyplachování soli z těla, které může přispět k vašemu otoku. Dokonce i když sodík není příčinou, pitná voda může stimulovat vaše tělo uvolnit další tekutiny.

Pokud se u Vás objeví otok, vypít alespoň osm sklenic vody denně může pomoci snížit příznaky, doporučuje Katherine Zeratsky, R.D., L.D., registrovaná dietetika s MayoClinic.com. Voda udržuje vaše tělo hydratované, protože proplachuje sodík v celém těle. Pokud je moč tmavá nebo zakalená, může to být znamení, že nepijete dostatek vody.

Kromě pitné vody můžete zvýšit příjem potravin obsahujících vodu, abyste snížili příznaky edému. Ovoce a zelenina mohou mít vysoký obsah vody, který může dále zvyšovat účinky pitné vody. Zkuste jíst meloun, cibuli, celer a okurky, abyste zvýšili příjem vody. Pokud se vám nelíbí čistá voda, bylinné čaje, které obsahují pampelišku, zázvor nebo jalovec, mohou pomoci snížit edém. Před použitím těchto čajů se poraďte s lékařem, pokud užíváte léky nebo doplňky.

Otok může někdy znamenat závažnější stav. Patří sem onemocnění ledvin, srdeční selhání, cirhóza jater a chronické žilní onemocnění. Pokud jste se pokusili o léčbu otoku v domácnosti, jako je pití většího množství vody a masáž postiženého místa, ale vaše příznaky se neomezují s časem, navštivte lékaře, který bude diskutovat o vašich příznacích. Požádejte o nouzovou péči, pokud je váš otok doprovázen dýchavičností, bolesti na hrudi nebo mdloby.

Vodní efekty

Doporučený příjem

Jiné vodní zdroje

Varování