Co dělá svaly vpředu?

Hmotnostní tréninkové cvičení se provádějí z různých důvodů různými lidmi. Kulturisté například vylepšují všechny své hlavní a vedlejší svalové skupiny a vytvářejí tak největší možnou definici. Lidé, kteří chtějí jen udržet sílu, mohou na dosažení svého cíle vykonávat pouze pět nebo šest základních cvičení. Přední vzestup je cvičení, které se hodí do cvičení a zahrnuje svalstvo horní části těla.

Deltoidy se skládají ze zadní, střední a přední hlavy. Přední prostředek vpředu, prostřední prostředek na boku a zadní prostředek na zadní straně. Zadní delty jsou často označovány jako zadní delty a mediální delty jsou často označovány jako laterální delty. Hlavní svaly zaměřené na přední zvedáky jsou přední a střední delty, které sedí na přední a boční straně ramena.

Přední deltoidy slouží k povýšení paže dopředu. Přední vzestup cvičení simuluje tento pohyb a máte možnost použít činku, činky nebo kabelový stroj k jeho provedení. Začněte tím, že držte váhu před stehny s dlaněmi obrácenými k tělu. Udržujte ruce rovně, zvedněte hmotnost, dokud vaše paže nejsou rovnoběžné s podlahou. Pomalu spusťte dolů paže a opakujte: v každodenním životě musí být přední delty silné pro pohyby, které zahrnují dosažení vaší paže před tělem. Dobrým příkladem toho je, když zvednete ruku přímo a umístíte šálek kávy do skříně.

Ačkoli přední delty dostanou hlavní námahu práce s předními zvedáky, řada sekundárních svalů se také zaměřuje na stabilizaci. Trapezius, erektor spinae, biceps, hrudník, rotační manžeta, serratus anterior a abs jsou příklady. Trapezius je velký svazek, který začíná u spodní části krku a pohybuje se přes límcové kosti. Obsahuje horní, střední a spodní vlákna. Erektorové spinae spadnou dolů do páteře a končí v dolní části zad. Pectorals jsou v hrudi a skládají se z pectoralis major a minor. Rotátorová manžeta stabilizuje ramenní kloub speciálně a obsahuje čtyři malé svaly – supraspinatus, infraspinatus, teres minor a subscapularis. Přední serratus sedí po stranách horní žebra a vypadá to jako prsty, když je dobře vyvinutý.

Při použití činky s předním zdvihem mají lidé tendenci držet dlaně dolů po celém těle. Lepší způsob, jak dělat cvičení, je lehce otočit palec ve vzduchu, když se přiblížíte k vrcholu pohybu. Tím se snižuje pravděpodobnost nárazu ramen, podle americké rady na cvičení. Impingement nastává, když akromium – malá kosti táhnoucí se od ramene – se protáhne proti rotačním šňůrkám, což vede k bolestivému podráždění.

Primární svaly

Funkce cvičení

Další svaly zaměřené

Tipy s cvičením