Co je 10 stupňů ve sklonu na běžeckém pásu?

Používání trenažéru je účinný způsob, jak se dostat do tréninku, když počasí nepomůže běhání nebo chůzi v exteriéru, nebo pokud upřednostňujete běh na měkčím povrchu. Mnoho motorizovaných treadmillů nabízí bonus, který umožňuje zvolit přesnou rychlost i sklon paluby, což vám umožní simulovat stoupání v ustáleném stavu.

Během běhu nebo pěšího do kopce je více zdanění než chůze na rovný povrch, nabízí jedinečný přínos v tom, že vám umožní dostat svou srdeční frekvenci velmi vysokou, aniž byste museli pohybovat vysokou rychlostí. Tím se snižuje nárazový stres. Kromě toho, běh na kopcích venku vyžaduje, abyste opakovaně jog zpátky dole od vrcholu. Často na asfaltu tyto faktory nejenže vystavují nohy většímu stresu, ale také přeruší lezeckou část tréninku, což není problém na běžeckém trenažéru.

Většina treadmillů může být nastavena na minimálně 10%, obvykle v přírůstcích jednoho stupně, ale u některých modelů mohou být nastaveny v přírůstcích o polovinu, některé modely umožňují 15% stupeň. Maximální přípustná známka na většině mezistátních dálnic je 6 procent, zatímco průměrná rychlost 7,6 mil Mount Washington Road Race, která je jedním z nejoblíbenějších běhů v běhu, je asi 12 procent. U většiny lidí se výrazně zhoršuje průběh běhu na svazích vyšších než 10 procent, zatímco 5 procent je obecně náročné pro mírně fit běžecké a pěší.

Pokud nebudete trávit čas tím, že znovu uvidíte své geometrické dny na střední škole, termín “procentní stupeň” nemusí znamenat mnoho. Můžete si však vzpomenout na koncepci svahu, která je jednoduše “vzestup přes běh”, nebo vertikální vzdálenost vylezená dělená horizontální vzdáleností. Například, pokud vyjedete rampou s 40 stopovou základnou a získáte 10 stop v tomto procesu, sklon je 10/40 nebo 0,25. Chcete-li převést na procentní stupeň, jednoduše vynásobte sklon 100. V tomto příkladu je stupeň procenta tedy 0,25 x 100 = 25 procent.

Při přesunu z geometrie z trigonometrie je svah rovněž stejný jako tangens úhlu vyvýšení. To znamená, že tečna A = (vzestup / běh) nebo inverzní tečna (vzestup / spuštění) = A, kde A je úhel zájmu. Pokud byste chtěli najít kalibrační úhel 15% s kalkulačkou, zjistíte, že inverzní tečna je 0,15, což je asi 8,5 stupňů. Na druhou stranu, pokud víte, že úhel je 10 procent, jednoduše najděte dotyčnici tohoto úhlu, který se ukáže na hodnotu 176, což znamená procento stupně 17,6. Proto je sklon 10 stupňů o něco vyšší, než je pravděpodobné, že se na běžném běžeckém pásu setkáte. Pokud se rozhodnete nepočítat, existují grafy konverzních stupňů, které jsou k dispozici online (viz zdroje).

Odůvodnění použití funkce sklonu

Mechanika

Procento stupně: Co je to?

Převedení z procentního stupně na stupně