Co je bezpečná a účinná ztráta hmotnosti pro ženu 57 let?

Neexistuje žádný způsob, jak zpomalit ruce času a ve stáří neexistuje žádný způsob, jak zastavit metabolický pokles. Váš metabolismus se zpomaluje, jak jste ve věku, což znamená, že neperíte kalorií tak rychle ani efektivně. Ženy nad 50 let, které potřebují zhubnout, musí nejen kontrolovat kalorie, ale také zvýšit aktivitu, která prokázala přínosy pro zdraví nad rámec úbytku hmotnosti.

Ačkoli věda o potravinách je rychle se rozšiřující oblastí studia a odborníci na výživu chápou, že různé zdroje kalorií ovlivňují úbytek váhy v jemných způsobech, stále existuje spodní linie, ne-nesmysl způsob, jak zhubnout pro všechny dieters, mladé a staré: Burn více Kalorií, než jste užívali. To se obvykle dosahuje kombinací stravy a cvičení. V pozdním středoškolském věku ženy, které snižují kalorie a zvyšují aktivitu, mají mnohem větší šanci na úspěch než ti, kteří se spoléhají pouze na dietu, podle studie Karen Foster-Schubertové z Fred Hutchinsonova výzkumného ústavu pro výzkum rakoviny v Seattlu.

Jedna kilo tuku se rovná 3500 kaloriím, podle MedlinePlus, divize National Institutes of Health. Chcete-li ztratit pouze jednu libru za týden, musíte snížit příjem kalorií nebo zvýšit svou denní aktivitu o průměrně 500 kalorií denně. Maximální míra bezpečné ztráty hmotnosti u mladších dospělých osob je 1,5 až 2 libry za týden, ale seniory a osoby v pozdním středním věku se musí obávat podvýživy v důsledku poklesu metabolické aktivity. Bezpečný cíl pro starší dospělé je jedna libra za týden.

Starší dospělí v programu hubnutí by měli vyvážit stravu s množstvím bílkovin, mléčných a vlákninových zdrojů a naplánovat malé jídlo čtyřikrát až pětkrát denně než jednu nebo dvě velké jídlo. K dosažení maximálního nutričního přínosu lékaři doporučují silně omezit kofein a alkohol, přičemž obsahují ovoce a zeleninu bohaté na vitamíny, minerály a antioxidanty.

Ve studii Foster-Schubert se v experimentu zúčastnily čtyři skupiny s průměrným věkem 57 let. Jeden strávil šest měsíců na programu stravování a cvičení, jiný se zaměřil pouze na stravu, třetí se soustředil pouze na cvičení a kontrolní skupina nezměnila své každodenní návyky. Po ročním období se dieta a cvičení výrazně vyhnuly ostatním v celkové ztrátě hmotnosti, klesající průměrně o 21 liber. Kombinace stravy a cvičení je účinná nejen u starších dospělých pacientů pro bezpečné úbytek váhy, ale také zlepšuje zdravotní výsledky spojené s oběhovými a plicními problémy a zpomaluje rychlost metabolického poklesu podle Nápovědy, neziskové organizace věnované zdravotní výchově Běžných lidí.

Vzorec hubnutí

Čísla

Omezení

Cvičení