Co je fotbal?

Hra fotbalu – běžně nazývaná mimo Spojené státy jako fotbal – je již dlouho jedním z nejoblíbenějších sportů na světě. S původem, které pocházejí z mnoha století, fotbal hrají malé děti, studenti a profesionálové. Amatérské kluby a víkendové válečníci přispívají k vášni, která se každých čtyři roky zvětšuje pro nejsledovanější sportovní událost na světě – Světový pohár.

Přestože mezinárodní fotbalová organizace, Mezinárodní asociace federace fotbalu, uznává narození moderní hry v roce 1863 v Anglii, nejhlubší počátky zažívají staletí. Han dynastie ve druhém století B.C. Viděl vznik podobného druhu jako tsu ‘chu. Několik století poté začala japonská hra Kemari. Kemari byl méně konkurenceschopný, s účastníky míč jeden od druhého pomocí jejich nohou, snaží se udržet to nedotkne země. Mnohem později se během středověku objevila násilná městská hra nazvaná mob fotbal v Evropě.

Hra fotbalu je postavena na hledání cílů. Týmy posunují míč nahoru a dolů po hřišti při pokusu o kopnutí do branky, rámce, která měří výšku 8 stop a šířku 24 stop na profesionální úrovni. Hráč, který střežil bránu, brankář, je jediným hráčem v týmu, který má obvykle ruku dotykem. S výjimkou vítězství musí ostatní hráči používat nohy, kolena, hlavu a hruď k ovládání a posunutí míče. Regulační hra se hraje ve dvou 45minutových poločasech.

Jedenáct hráčů, včetně brankáře, je povoleno na hřišti najednou pro každý tým. Tito hráči musí držet míč ve hře na obdélníkovém poli, které se pohybuje mezi 100 a 130 yardy a šířkou 50 a 100 yardů. Stavitelé jednotlivých stadionů nebo polí určují rozměry pro své zařízení na základě toho, jak blízko budou chtít fanoušci na hřišti, styl hry – menší pole poskytuje větší výhodu technickým hrám než rychlým hráčům – a Kteří doufají, že zvládnou.

Pokud míč překročí brankovou čáru – čáru tvořící šířku pole – a obrana se na něj dotýká jako poslední, jeho soupeři mají nárok na rohový kop. Na rohovém kopu se míč umístí do oblouku umístěného v jednom ze dvou rohů na straně, kde vyšel ven. Hráč z útočného týmu odkopává odtud, obvykle míří do oblasti před brankou, v naději, že jeden z jeho hráčů může odklonit do cíle.

Zranění a tresty, kterých se dopustil jeden tým, mohou vést k pokutovým kopům pro nepřátelský tým. K tomu dochází v případě, že se faul uvnitř oblasti trestného činu – kdekoli 18 yardů a od brankové čáry – jedná o faul a hráč, který trpí faul, dostane pokutový kop. Pro takový kop je míč umístěn 12 yardů od brankové čáry a zraněný hráč kopí k brance, jen proti brankovišti – skvělou šanci vstřelit.

Volné kopy nastávají, když se jedná o faul – zpravidla hráč potopí nebo tlačí soupeře v pokutovém území. Tento typ kopu neobsahuje individuální zápas proti brankáři. Místo toho může soupeř vyrovnat své hráče až na vzdálenost 10 metrů od míče. Pokud rozhodčí určí, že volný přímý kop by měl být přímý přímý kop, hráč ve volném kopu může kopnout míč do branky, aniž by se nejprve dotýkal jiného hráče. Nepřímý volný kop musí dotýkat jiného hráče, než vstoupí do branky. Druh volného kopu je určen povahou faulu.

Dějiny

Předpoklady a pravidla

Hráči a hranice

Rohové kopy

Penalty Kicks

Volné kopy