Co je normální počet b12?

Vitamín B-12, živina nalezená v živočišných produktech, jako je maso, mořské plody, drůbež, vejce a mléčné výrobky, hraje zásadní roli v metabolismu, syntéze DNA a neurologické funkci. Nedostatečný příjem nebo absorpce vitaminu B-12 může způsobit nedostatek vitaminu B-12. Pokud máte příznaky tohoto nedostatku, možná budete potřebovat krevní test k určení hladiny B-12 v krvi.

Test

Lékaři typicky čerpají krev na testování hladin vitaminu B-12. Pacienti by neměli jíst nebo pít asi 6 až 8 hodin před testem, podle Medline Plus, online lékařské encyklopedie National Institutes of Health. Některé léky mohou ovlivnit výsledky testů, a proto diskutujte o všech lécích, které užíváte u svého lékaře.

Normální úrovně B-12

Lékaři ve Spojených státech měří hladiny vitaminu B-12 v pikogramech na mililitr nebo v μg / ml. Normální hladiny B-12 obvykle podle Medline Plus klesají mezi 200 a 900 pg / ml. Normální hodnoty se mohou lišit v závislosti na laboratoři, ovšem proto o výsledcích testů informujte svého lékaře.

Nízké úrovně

Úrovně vitamínu B-12 pod 250 pg / ml mohou naznačovat nedostatek B-12 u dospělých, podle údajů Národního ústavu zdravotnictví úřadu doplňků stravy. Hodnoty pod 170 pg / ml naznačují nedostatek u většiny lidí a hodnoty mezi 200 a 500 pg / ml mohou naznačovat nedostatek u starších dospělých. Protože nadbytek vitamínu B-12 opouští tělo v moči, jsou podle Medline Plus zřídka vysoké hladiny B-12.

B-12 Symptomy nedostatku

Mezi běžné příznaky nedostatku vitaminu B-12 patří únava, slabost, dušnost, závratě, potíže se soustředěním, ztrátou chuti k jídlu, ztrátou hmotnosti, bledou kůží a bolestivým nebo zaníceným jazykem. Prodloužený nedostatek vitaminu B-12 může způsobit vážné neurologické příznaky, jako je zmatenost, ztráta paměti, potíže s udržováním rovnováhy, depresí a demencí.