Co je smyslná masáž?

Smysl pro dotek je nesmírně důležitý pro sexualitu. Smyslná masáž je způsob, jak vložit dojem sexuální aktivity. Používají ho páry po celém světě jako způsob, jak posílit romantický a sexuální život. Kromě sexuálních aspektů poskytuje smyslná masáž také přínos pro zdraví.

Definice

Smyslová masáž je použití rukou a těla, které stimuluje pocit dotyku partnera. Je považován za způsob, jak současně uvolnit a vzrušovat oba členy páru a je běžně považován za zdravý způsob, jak zvýšit sexuální život dvojice. Mezi přínosy patří zlepšení intimity mezi dvojicí a zlepšování milování.

Dějiny

Dějiny smyslné masáže jsou nesmírně dlouhé. Tento typ dotyku byl rozšířen ve východních kulturách, včetně Číny a Indie, již před 1,500 až 2,000 lety. V Indii byly vyvinuty specifické formy smyslné masáže, jako je tantrická masáž, zahrnující duchovní i fyzický aspekt. Zatímco masáž v západním světě byla hlavně tradičně využívána k léčebným nebo léčebným účelům namísto smyslnosti, moderní páry znovu objevují využití masáže jako součást sexuality.

Nástroje

Nástroje pro smyslnou masáž mohou v případě potřeby obsahovat různé masáže. Mnoho lidí používá speciální oleje nebo krémy určené pro masáž. Některé z nich obsahují vůně, které pomáhají uvolňovat nebo stimulovat příjemce, zatímco jiné jsou jednoduché oleje, jako je základní mandlový olej, který pomáhá udržet pohyb dárců nad tělem pacienta hladkým a tekoucím. Někteří lidé, kteří dávají smyslnou masáž, obsahují předměty s různou strukturou pro zvýšení pocitu masáže. Ty mohou obsahovat peří nebo různé druhy látek, jako je hedvábí nebo samet.

Techniky

Několik technik může být použito v smyslné masáži. Některé z nejoblíbenějších jsou zdvih ventilátoru, kruhové údery a tahy. Obecně platí, že smyslná masáž začíná měkčími variantami mozkového cvičení, které uklidní a uvolní příjemce a přesune se do silnějších nebo tvrdších technik při masáži.

Fyziologické účinky

Smyslová masáž je zdravá i sexy a fyzické účinky se stávají součástí této zkušenosti. Smyslová masáž zvyšuje průtok krve po celém těle. To také snižuje hladinu kortizolu, stresového hormonu v těle a zvyšuje oxytocin, hormon spojený s pocity zalíbení a lepení. Pravidelná masáž může také vést ke zlepšení imunitních funkcí a lepší celkové celkové zdraví.