Co váhové pozorovatelé považují za intenzivní cvičení?

Weight Watchers, komerční program na snížení tělesné hmotnosti založený na bodovém systému, přidává větší hodnotu jídelním místům, když přidáte cvičení do svého dietního programu. Čím silnější je intenzita nebo čím déle trénujete, tím více bodů získáte, což je užitečné v dnech, kdy chcete splnit. Weight Watchers bere v úvahu vaši tělesnou hmotnost, úroveň intenzity vašeho tréninku a množství stráveného cvičení. Úroveň intenzity je určena srdeční frekvencí a fyzickými podněty, jako je rychlé dýchání.

Úrovně intenzity

Weight Watchers určuje úroveň intenzity tréninku dvěma způsoby – pomocí srdeční frekvence a fyzických záchytů námahy. Cvičení, která zvyšují srdeční frekvenci mezi 40 a 60% vaší maximální tepové frekvence, se považují za nízké až středně intenzivní cvičení. Cvičení, která zvyšují srdeční frekvenci 70% nebo více z vaší maximální tepové frekvence, se považuje za cvičení s vysokou intenzitou. Fyzické stopy pro vysoce intenzivní cvičení zahrnují vypuknutí potu rychle, hluboké a rychlé dýchání a potíže s udržováním konverzace při cvičení.

Úroveň intenzity srdeční frekvence

Chcete-li zjistit maximální počet tepová frekvence, odečtěte svůj věk od 220. Vynásobte toto číslo vnímáním procentuální úrovně intenzity, abyste zjistili, kolik bitů vaše srdce by mělo bít za minutu. Chcete-li například stanovit maximální tepovou frekvenci pro 40 let, odečtěte 40 z 220, což se rovná 180. Chcete-li provést vysoce intenzivní cvičení, vynásobte 180 o 0,70, což se rovná 126. Na základě tohoto příkladu se každé cvičení, které kopne Vaše srdeční frekvence až 126 tepů za minutu nebo více se považuje za intenzivní cvičení.

Intenzivní cvičení

Pro vysoce intenzivní cvičení zkuste běžet, jezdit na kole nebo plavat intenzivním tempem. Vyzkoušejte horolezectví nebo se zaregistrujte na kurzy bojových umění, jako karate nebo kardio-kickbox. Můžete také skočit lano nebo hrát sporty, například fotbal, tenis nebo basketbal, po dobu nejméně 30 minut. Podle Harvard Health Publications mnoho z těchto činností spálí více než 700 kalorií za pouhých 30 minut, v závislosti na vaší hmotnosti. Vyberte si více fyzických aktivit a sportů, abyste zabránili nudné cvičení. Cokoli, co vaše srdce bere rychle, je považováno za intenzivní cvičení.

Další úvahy

Před zahájením cvičebního programu vždy poraďte se svým lékařem. Pokud se vám to nepodařilo, nebo se zdá, že pomyšlení na energické cvičení je skličující, pomalu zvyšujte vytrvalost a vytrvalost. Vezměte schody místo výtahu nebo jděte do kanceláře svého spolupracovníka místo toho, abyste poslali e-mail. Proveďte kroky, abyste mohli žít aktivnější životní styl. Jakmile se vaše zdokonalovací úroveň zlepší, zvyšte čas a intenzitu tréninku.