Co způsobuje brnění v nohách po běhu?

Brnění pocitů kdekoli na nohou po běhu může mít mnoho příčin, některé vážnější než jiné. Vědět, kdy věnovat odbornou lékařskou péči a kdy si jednoduše koupit nové boty, pochází z poznání toho, co je v kořene brnění. U chronického mravenčení se poraďte se svým lékařem, který vyšetří vaše nohy a běžné návyky, aby zjistil příčinu tohoto nepohodlného problému.

Cestování v okolí

Trvalé bušení, které vaše nohy vydrží při běhu, může způsobit kompresní syndrom. Kompresní syndrom se vyskytuje, když se tlak v dolní noze rychle zvedne, což má za následek brnění, které cestuje dolů dolní nohou směrem k noze a trvá několik hodin po spuštění. Dr. Paul D. Thompson, profesor medicíny na University of Connecticut Health Center, říká, že tento stav se může zlepšit, když se člověk stává vhodnějším, ale ne vždy. Vyzkoušejte nošení silnějších ponožek, které při spuštění zvyšují kompresi, aby se zmenšilo otok. Pro okamžitou úlevu od bolesti nadechněte nohy a klouby po 10 až 15 minut po běhu. Pokud vaše bolest přetrvává, lékař může zvážit operaci pro trvalejší léčbu.

Vezměte Vážně

Necitlivost a brnění na horní části nohy může být známkou zlomeniny napětí. Tyto typy zlomenin způsobují bolesti v určitém místě a nepohodlí přetrvávají, dokud není zranění řešeno. Pro budoucnost běžící kariéry se podívejte na lékaře a věnujte si čas na rehabilitaci stresových zlomenin, které vyžadují dobu odpočinku. Tento typ zlomeniny neošetřený způsobuje zvýšení bolesti, snížení výkonnosti a komplikace zranění, což může vést k agresivnějším možnostem léčby, jako je chirurgie.

Je to prostě otok

Brnění v nohách po běhu může být stejně jednoduché jako otoky nohou, což je důsledek zvýšené aktivity. Opuch může stlačit nervy, které cestují dolů po nohách a způsobují dočasný pocit brnění v nohou. Chcete-li omezit otok, nechte nohy spočívat na rozdrcených ledcích po dobu 10 až 15 minut po běhu.

Brnění a těsnost

Další příčinou brnění v nohou po běhu je těsná obuv. To platí zejména pro běžecké tratě na dlouhé vzdálenosti, protože boty se utahují v důsledku opuchu při běhu. Vyhněte se tomuto typu nepohodlí tím, že uvolníte své boty na začátku běhu, abyste si dal další prostor pro pozdější. Při nákupu obuvi udržujte šířku palec mezi vaším nejdelším špičkou a přední částí boty. Podle článku “The Everything Running Book” od Art Liberman a kol. Optimalizujte tlumení nárazů vašich běžeckých bot tím, že je změníte každé čtyři až šest měsíců, pokud běžíte přibližně 20 mil za týden.