Cvičení pro tricep střední hlavy

Triceps nebo triceps brachii se skládají ze tří hlav, dlouhé hlavy, středové hlavy a boční hlavy. Dlouhá hlava je největší ze tří a běží podél spodní části humeru nebo kosti horní části paže. Mediální hlava je v blízkosti středové čáry a je většinou pokryta dlouhou hlavou a boční hlavou. Boční hlava je na vnější straně humeru. Většina tricepsových cviků současně pracuje se všemi třemi hlavami, ale některé zdůrazňují mediální hlavu.

Zapojíte všechny tři hlavy tricepsu, když budete tlačit pohyby v tělocvičně a některé cviky tělesné hmotnosti, například činky a činky lisy a kliky. Triceps jsou relativně malé svaly, které se v tělocvičně hodně využívají. Ačkoli malé v porovnání s některými většími svalovými skupinami, triceps může obsahovat více objemu než biceps, který má jen dvě hlavy. Nepřipravujte je tím, že uděláte nadměrný počet přímých tricepsových cvičení nebo tím, že se příliš soustředíte na jednotlivé hlavy, jako je například střední hlava.

Utěsněte lisy s těsněním. Ležíte rovně na lavičce a uchopte těsně za bar, ruce přibližně 6 až 12 palců od sebe. Udržujte lace umístěné v blízkosti boků a spodní lištu těsně pod vaší bradavkou. Zaměřte se na používání tricepsu, abyste zatlačili lištu nahoru. Zamkněte ruce na horní část pohybu. Do tří sad 10 až 12 opakování.

Sedadlo na skloněné lavici se sklonem nastaveným přibližně na 85 stupňů. Držte činku nad vaší hlavou s dlaněmi převrácenými a vnitřní desky na jednom konci činky spočívající na vašich dlaních. Mírně sklopte paže a udržujte ramenní popruhy nepohyblivě a snižte činidlo za hlavou. Roztáhněte ruce zpět do výchozí pozice a opakujte 10 až 12 opakování. Proveďte tři sady.

Uchopte dvě paralelní tyče a vyvažte váhu na pažích. Držte obě ruce rovně, lehce ohněte obě kolena a projděte kotníky, abyste zabránili tomu, aby nohy visely. Udržujte své tělo ve vzpřímené poloze a spouštějte dolní část těla, dokud vaše horní ramena nejsou rovnoběžné s podlahou. Nezakládejte své tělo dále, protože příliš nízký postoj může namáhat ramena. Zatlačte své tělo do výchozí pozice. Zaměřte se na používání tricepsu. Proveďte tolik opakování, kolik můžete. Proveďte tři sady.

Úvahy

Zavřít stůl s lavičkami

Sedící prodlužování cvalu

Barová špetka