Jaké bylinky používaly pro zablokované vajíčka

Fallopské trubice jsou dvě úzké trubice, které spojují vaječníky a dělohu a jsou místa, kde se vajíčko oplodňuje. Pokud jsou trubice zablokovány, může dojít k neplodnosti. Zánětlivé onemocnění pánve nebo PID v důsledku bakteriální, virové, houbové nebo parazitní infekce je častou příčinou zablokování falešných tub. Byliny mohou zmírnit infekci a pomoci odblokovat vaše trubice. Před zahájením bylinné léčby se poraďte s poskytovatelem zdravotní péče o diagnózu.

Bylinné akce

Byliny pro zablokované falešné trubice fungují několika způsoby. Antimikrobiální a imunosupravující byliny mohou stimulovat váš imunitní systém v boji proti PID způsobenému chlamydií nebo streptokokovými, stafylokokovými bakteriemi nebo bakteriemi E. coli. Protizánětlivé bylinky mohou snížit bolest a zánět. Ohledně dávkování a přípravy bylin pro zablokované falešné trubice zeptejte se znalého praktického lékaře.

Echinacea

Echinacea, nebo Echinacea pallida, je vytrvalá bylina pocházející ze Severní Ameriky. Echinacea má silné imunostimulační vlastnosti a bylinky používají kořeny pro nachlazení a chřipku. Mezi aktivní složky patří kávové kyseliny, polysacharidy a alkylamidy a byliny jsou antimikrobiální, protizánětlivé a imunostimulační. Echinacea může pomoci při boji s infekcemi způsobujícími zablokování vajíčků. Ve své knize “Lékařská herbalistika: Věda a praxe rostlinné medicíny” z roku 2003 uvádí, že bylinka David Hoffmann poznamenává, že bylinka byla aktivní proti streptokokovým a stafylokokovým bakteriím a že aktivuje makrofágy, což je klíčovou složkou imunitního systému. Tuto bylinku nepoužívejte, pokud máte autoimunitní onemocnění.

Usnea

Usnea, nebo Usnea spp., Je lichen – kombinace houby a řasy – najdeme po celém světě. Bylinkáři ji používali ve starověku k boji s ranami a infekcemi. Usnea obsahuje silnou antimikrobiální látku nazývanou kyselinu usnovou, která působí proti řadě bakterií. Ve své knize “Herbal Remedies” z roku 2001 doporučují naturopatické lékaři Asa Hershoffová a Andrea Rotelli usnea pro chlamýdiové, trichomonové, stafální a strepální infekce, které mohou infikovat vaši faloopské trubice a způsobit jejich zablokování. Nepoužívejte usnea, pokud jste těhotná.

Goldenseal

Goldenseal, nebo Hydrastis canadensis, je vytrvalá bylina nalezená po celých Spojených státech a jižní Kanadě. Tradiční léčitelé používají oddenky a kořeny pro infekce a záněty. Goldenseal má protizánětlivý a tonizující účinek na sliznice, které se nacházejí uvnitř Fallopia. Bylinkář David Hoffmann vysvětluje, že zlatožlutý působí jako široké spektrum antibiotik proti bakteriím, prvokům a plísním. Hlavní alkaloidy, berberin a hydrazin mají také imunostimulační vlastnosti. Během těhotenství nepoužívejte sexuální.