Jaké cvičení je dobré během vašeho období?

Když je to vaše měsíc, je lákavé skrýt se pod kryty, dokud neustoupí křeče, nadýmání a podrážděnost a můžete se vrátit zpět do normálu. Únava, která často doprovází vaše období, může pro vás složitým problémem dělat něco fyzického minulosti pomocí dálkového ovladače. Ale cvičení během svého období může skutečně pomoci snížit příznaky, abyste se cítili lépe. Správný typ cvičení je prospěšný způsob, jak spravovat příznaky měsíčního období, takže nemusíte svůj život pozdržet.

Cvičení může být poslední věcí v mysli, když máte svůj čas, ale může hrát důležitou roli při zvládání příznaků premenstruačního syndromu nebo PMS. Pití spousty vody a převzetí léků proti bolesti může pomoci zmírnit křeče a nadýmání, které doprovázejí vaše období. Cvičení může pomáhat zmírnit bolest, poskytnout vám energii a odvrátit depresivní příznaky a podrážděnost v tomto okamžiku měsíce. Tím, že cvičíte jeden z vašich prvních obranných mechanismů proti symptomům období, můžete zažít méně závažné PMS každý měsíc.

V některých případech nemusí být cvičení možné během menstruace. Pokud trpíte PPMD ​​nebo premenstruální dysforickou poruchou, mohou být příznaky tak závažné, že přeruší váš každodenní život. Závažné křeče a těžké krvácení vám mohou znemožnit cvičení během vašeho období a podmínky je třeba sledovat a ošetřovat u svého gynekologa. Ošetřené sportovce jsou zatím náchylnější k poranění během menstruace. Ženy jednoduše mají chudší motorovou kontrolu během pěti až sedmi dnů svého období, což může způsobit zranění kvůli svalovým namáháním při cvičení. Vyhýbejte se tréninkům s vysokou intenzitou během vašeho období a cvičíte s nízkými intenzity a přesto prospěšnými metodami cvičení.

Lehká aerobní aktivita vám pomůže udržet kontrolu nad tělem, zatímco ulehčí některé z vašich symptomů. Chůze je jedním z nejjednodušších způsobů, jak těžit z těchto výhod. Projděte se do práce, zaparkujte dál od budovy, nebo si po večeři udělejte čas na procházku, abyste usnadnili křeče a nadýmání. Pokud používáte tampony, plavání může pomáhat zmírnit bolesti zad během vašeho období. Beztížnost vody vám může také pomoci pohodlně.

Během Vašeho období mohou křeče, svalová únava a bolest zad všechny narušit váš den. Třída jógy vám pomůže napravit některé z těchto podmínek tím, že vám umožní pomalu roztahovat vaše unavené a bolavé svaly. Můžete také dělat pohyby na cvičební kouli a tlačit na břicho pro úlevu. Některé póze, jako je kočka představují nebo obnovovací póza, vám umožňují protáhnout zádové svaly a zároveň přijmout pozice, které jsou pro vás pohodlné během vašeho období. Vezměte si třídu nebo pronajměte jógu DVD z knihovny, abyste objevili představy, které činí vaše symptomy období snesitelnější.

Výhody

Problémy

Lehká aerobik

Jóga