Jaké druhy jogurtu jsou dobré pro žaludeční poruchy?

Vředy, intolerance laktosy a ulcerózní kolitida jsou jen pár příkladů stavů, které mohou rozrušit váš žaludek. Pokud jste udělali rukavicu léčebných procedur pro vaše potíže s žaludkem bez úspěchu, můžete být skeptičtí ohledně účinnosti něčeho tak neškodného jako jogurtu, když ulehčíte vaše příznaky. Zdravotníci nicméně stále častěji uznávají účinnost bakteriálních kultur přítomných v jogurtu při řešení mnoha žaludečních poruch.

Některé druhy bakterií fermentují mléko a vytvářejí jogurt. Vědecké potvrzení příznivých účinků jogurtu lze odvodit až do počátku 20. století, kdy se v knize “Prodloužení života” zmínil i nositel Nobelovy ceny Elie Metchnikov. “Zájem o zdravotní vlastnosti jogurtu je stále vysoký, Použití probiotik nebo prospěšných mikrobů při léčbě gastrointestinálních stavů.

Ne všechny prospěšné bakterie mají stejné účinky. Aby bylo zajištěno, že vaše jogurt bude účinný při řešení konkrétního problému žaludku, musí obsahovat specifické kmeny bakterií, které byly dříve prokázány výzkumem, aby byly užitečné při léčbě této poruchy. Některé značky jogurtu seznam jejich specifické kmeny bakterií v seznamu ingrediencí. Prohlédněte si štítek a zjistěte, zda jogurt obsahuje bakteriální kultury, které jsou vhodné pro váš stav.

Nesnášenlivost laktosy, což je stav, kdy vaše tělo nevytváří enzym, který rozkládá mléčné cukry, může dobře reagovat na jogurty, které obsahují bakteriální kmen Lactobacillus delbreuckii bulgaricus a Lactobacillus delbreuckii lactis. Bifidobacterium longum je další kmen, který může pomoci zmírnit nesnášenlivost laktózy. Příznaky ulcerózní kolitidy, které zahrnují nevolnost a břišní křeče, mohou dobře reagovat na kulturu Lactobacillus, podle zdravotnického centra University of Maryland. Bakterie Lactobacillus johnsonii mají příznivý účinek na vředy způsobené infekcí Helicobacter pylori. Vředy mohou také dobře reagovat na Lactobacillus acidophilus, Lactobacillus casei a Lactobacillus lactis, podle studie publikované v časopise The Journal of Nutrition v roce 2007.

Aby mohl jogurt dosáhnout probiotických účinků, musíte konzumovat odrůdy, které obsahují živé, aktivní kultury. Některé jogurty jsou pasterizované, proces, který zabíjí bakterie a činí příznivé účinky probiotik nulové. Přečtěte si štítky na výrobcích z jogurtu, abyste zjistili, zda obsahují živé bakteriální kultury.

Jogurtové přátelské bakterie

Specifika kmenů

Poruchy žaludku a užitečné bakterie

Živé, aktivní kultury