Jaké jsou nebezpečí pít destilované vody?

Voda je velká práce. Destilovaná voda byla zvažována pro obecnou spotřebu v šedesátých letech, kdy poptávka po vodě v určitých oblastech světa překonala dostupnost. Výletní lodě také potřebovaly rychlý přístup k čisté vodě. Potenciál pro pitnou vodu neobsahující minerály nebyl zvážen kvůli potřebě bezpečného zásobování vodou v té době. V mezidobí se mnoho věcí dozvíte o nebezpečí pro vaše zdraví, když se destilovaná voda pravidelně konzumuje.

Destilovaná voda je vlastně vařená, dokud se nevypaří. Par se kondenzuje zpět do tekuté formy. Destilační proces odstraňuje vodu všech minerálů a nečistot. Podle Agentury pro ochranu životního prostředí se oxid uhličitý ve vzduchu rozpouští v destilované vodě, která činí jeho pH kyselou – obvykle mezi pěti až šesti desetinami a sedmi. K neutralizaci destilované vody doporučuje přidání 1/8 čajové lžičky jedlé sody nebo kapky amoniaku. Někteří věří, že pitná voda s kyselým pH je pro vaše zdraví nebezpečná.

Pitná destilovaná voda ukrývá vaše tělo ze svého přirozeného zdroje pro mnoho minerálů, které jsou nezbytné pro dobré zdraví. Výsledkem je ztráta minerálů v těle se zvyšujícím se rizikem osteoporózy, osteoartrózy, hypotyreózy, hypertenze, onemocnění koronární arterie a předčasného stárnutí.

Protože destilovaná voda neobsahuje fluorid, zubní lékaři začínají vidět zvýšený počet dutin u malých dětí, které pijí balenou vodu. Spotřebitelé věří, že balená, destilovaná voda je bezpečnější než zásoby vody v jejich místních komunitách.

WHO a další studovali použití destilované vody a zjistili, že protože je zbavena všech minerálů, může způsobit nerovnováhu elektrolytů ve vašem těle. Vaše tělo bude vylučovat elektrolyty z vašich tkání, aby je přidali k pití minerální vody, kterou pijete. To je nezbytné, aby vaše tělo mohlo fungovat normálně a odstranit odpad. Pokud proces redistribuce vody ve vašem těle nefunguje správně, může dojít k únavě, slabosti, bolesti hlavy, svalových křečí a abnormální srdeční frekvenci.

Pozadí

Minerální nedostatky

Zubní kaz

Elektrolytická nerovnováha