Jaké jsou nebezpečí vysoké b12?

Vitamín B12 je jedním z osmi vitamínů B. Důležité pro zdravou funkci nervových buněk, produkci krevních buněk, syntézu DNA a RNA, imunitní funkci a náladu, vitamín B12 je nezbytný pro udržení zdravého těla, podle University of Maryland Medical Center. Jedná se o ve vodě rozpustný vitamín, a proto se v těle neužívá a nejsou vysoké nežádoucí účinky na zdraví.

Funkce B12

Vitamin B12 napomáhá produkci S-adenosylmethioninu nebo SAMe, látky, která zprostředkovává imunitní funkce a náladu. Vitamin B12 také pomáhá snížit aminokyselinu homocystein, který ve vysokých koncentracích je spojen s onemocněním koronární arterie. B12 přeměňuje sacharidy na glukózu nebo cukr, který se používá k výrobě energie a pomáhá tělu metabolizovat tuky, bílkoviny a sacharidy k výrobě energie, uvědomuje si lékařské centrum University of Maryland

B12 Nedostatek

Zatímco příliš mnoho vitaminu B12 není problémem, nedostatek vitaminu B12 způsobuje zhoubnou anemii. Mírná zhoubná anémie může nastat v reakci na špatnou stravu nebo nízkou kyselinu žaludku. Žaludeční kyselina je potřebná k absorpci vitaminu B12 z potravy. Příznaky a symptomy deficitu B12 zahrnují únavu, slabost, bledou kůži, průjem, dušnost, ztrátu hmotnosti, necitlivost, úzkost a brnění v prstech nebo prstech, zmatenost, nerovnováhu, změny nálady a ztrátu paměti. Těžká zhoubná anémie způsobuje neurologické poškození. Ti, kteří jsou vystaveni riziku výskytu nedostatku vitaminu B12, jsou vegani, protože nejí konzumaci mléčných výrobků, vajec nebo masných výrobků – potraviny obsahující B12, osoby, které mají infekci helicobacter pylori, která poškozuje buňky vylučující kyselinu v žaludku, jedince s malabsorpčními problémy , Poruchy příjmu potravy, HIV nebo starší osoby, podle zdravotnického centra Univerzity Marylandu.

B12 Nebezpečí

Vysoké hladiny B12 jsou hlášeny u pacientů trpících onemocněním jater nebo leukémií a pravidelně u lidí s diabetem nebo obezitou, avšak vysoká koncentrace vitaminu B12 nezpůsobuje tyto onemocnění. Neexistují žádné nežádoucí účinky z užívání vysokých dávek vitamínu B12. Vitamin B12 je ve vodě rozpustná látka, proto tělo bude mít to, co potřebuje, a vylučovat zbytek do moči, podle University of Michigan Health System a Guillermo Arroyave Ph.D.

Zdroje B12

Vitamín B12 se nachází ve zdrojích živočišných potravin, jako jsou měkkýši, ryby, maso z orgánů – zejména játra a ledviny – mléčné výrobky, vejce, vepřové maso a hovězí maso. Vitamin B12 může být užíván také jako perorální přípravek nebo jako injekční roztok, podle zdravotnického centra University of Maryland.

Úvahy

Vitamín B12 může být v rozporu s některými léky, jako jsou antikonvulziva, kolchicin na léčbu dny, léky na snížení cholesterolu, H2 blokátory, některé léky na diabetes, léky ke snížení žaludeční kyseliny, léky na chemoterapii a antibiotika, jako je tetracyklin. Poraďte se se svým lékařem dříve, než budete užívat léčivý přípravek vitamín B12, podle lékařského centra University of Maryland.