Jaké jsou přínosy prášku bílkovin z bílkovin?

Při výběru bílkovinného prášku se můžete podívat na syrovátku, kasein nebo dokonce na vegetariánské bílkovinné doplňky, jako je sója nebo konopí. Jeden, který je často přehlížen, je bílý bílý proteinový prášek. Tento prášek má mnoho přínosů jako doplněk a může být také lepší než mléčné nebo rostlinné bílkoviny pro určité jedince.

Cesta před srvátkou

Srvátka a kasein jsou mléčné, což znamená, že nejsou vhodné pro ty s alergií na mléko. Proteinové prášky na bázi vajec jsou bez laktózy, což znamená, že jsou dobrou náhražkou mléčných bílkovin, poznamenává osobní trenér a sportovní výživu Ben Greenfield. S přibližně 25 gramy bílkovin v porci 30 gramů je obsah bílkovin velmi podobný obsahu bílkovin syrovátky a kaseinu.

Různá rychlost trávení

Proteiny ve vaječných bílcích ztrácejí mírnou rychlostí, podle sportovního vědce Jim Stoppaniho. Syrovátka je rychle strávitelný protein, zatímco kasein je považován za pomalé trávení. Vzhledem k tomu, že práškový bílý prášek vypadá někde uprostřed, udržuje syntézu svalového proteinu delší, než kdybyste konzumovali jen samotnou syrovátku, dodává Stoppani.

Dokončení puzzle

Jedním z nejdůležitějších faktorů při výběru bílkovinného doplňku je obsah aminokyselin. Aminokyseliny jsou stavebními kameny bílkovin. Vaše tělo může vyrobit 10 aminokyselin, ale také 10 esenciálních aminokyselin, které musí být získány z jídla. Potrava, která obsahuje všech 10 z nich, je známá jako kompletní bílkovina. Prášek bílého vaječného prášku je úplný protein, zatímco rostlinné práškové bílkoviny jako rýže a hrach jsou neúplné.

Skinny na tuku

Při konzumaci celých vajec může být dobrý způsob, jak narušit příjem bílkovin, vejce také přicházejí s přidaným tukem a kalorií, což nemusí být v souladu s vašimi cíli. Jedno velké vejce obsahuje asi 5 gramů tuku a 6 gramů bílkovin. Budete potřebovat čtyři celá vejce, abyste získali stejné množství bílkovin, jaké máte v dávce vejce bílého prášku, což by znamenalo dalších 20 gramů tuku.