Jaké jsou přínosy toho, že jste surfař?

Když “děti” vykřikovaly “Pojďme surfovat” v těch plaveckých filmech už dávno, většinou mluvili o namočení na slunci a na vlnách. Jak se ukázalo, účastnili se cvičení, které je zároveň aerobní a anaerobní. To také může pomoci zmírnit stres a udržet tělo tónované a fit.

Fitness / tělesné výhody

Podle kanálu Better Health Channel získáte spoustu fyzického cvičení z surfování, které nakonec povede ke ztrátě hmotnosti a tónovanému tělu. Surfování posiluje jádro a nohy. Říká se to “terapie oceánem”, protože vyvíjíte své tělo skrze neustále se měnící pohyb a výšku vln. Na základě kalkulačky aktivit ve zdravotním stavu může člověk surfující po dobu 30 až 60 minut spalovat až 130 až 260 kalorií.

Psychologické výhody

Studie Kalifornské státní univerzity z roku 2010 zkoumala, jak surfování může zlepšit náladu člověka a zabránit depresím a stresu. Studie určila, že lidé, kteří jsou popsáni jako depresivní, rozzlobení nebo stresovaní, se stali klidnějšími, uvolněnějšími a šťastnějšími po několika týdnech procházením surfovacího programu. Podle programu Jimmy Miller Foundation, který pomáhá jednotlivcům vyrovnávat se s duševními a fyzickými nemocemi, jsou surfaři uvolněnější a účinněji se zbavují stresu tím, že zůstávají blízko přírodě a mají pocit, že jsou svobodní. Lidé, kteří provádějí surfování, podle studie na univerzitě v Kalifornii cítí hlubší pocit klidu, který zvyšuje psychickou rovnováhu jako celek

Aerobní výhody

Surfers musí provést celou řadu kardiovaskulárních cvičení, jako je pádlo, plavání a běh do vody. Pravidelné surfování může zlepšit množství čerpané krve v srdci a ven a jak tělo používá kyslík. Časem by to mohlo pomoci lidem tolerovat rozšířené fyzické aktivity a udržet si svou sílu, zatímco oni dělají je.

Práce na mysli

Jak mírumilovná jako surfařka to může vypadat, je to vše o udržení rovnováhy a předvídání, kde ji přijde další vlna. Když se změní podmínky oceánu, musí se surfař rychle přizpůsobit, aby zůstal na palubě. Takže surfování je také mentální cvičení, které může člověka učit, jak se vypořádat s různými a měnícími se scénáři.