Jaké jsou výhody b-12 a b-100?

Jsou potřebné v malém množství, ale vitamíny B hrají důležitou roli ve vašem zdraví. Pomáhají přeměnit jídlo, které jíte, na energii a pomáhá při tvorbě červených krvinek. Vitamín B-12 je jedním z osmi vitamínů B, zatímco B-100, také nazývaný B-komplex, je multivitaminový doplněk, který obsahuje velké množství všech vitamínů B. Před přidáním doplňku B-100 k vaší stravě se obraťte na svého lékaře.

Vytváření červených krvinek

Vitamín B-12 a kyselina listová jsou vitamíny B, které vaše tělo potřebuje k tvorbě červených krvinek. Vitamín B-12 pomáhá zabudovat a udržovat folát v červených krvinkách a fólii je zapotřebí při tvorbě DNA. Vitamín B-6 činí hemoglobin, který transportuje kyslík do vašich červených krvinek. Doplněk B-100 obsahuje 100 mikrogramů vitaminu B-12, který splňuje 1,667 procent denní hodnoty, 100 miligramů vitaminu B-6, které dosahuje 5000 procent denní hodnoty, a 400 mikrogramů folátu, které splňují 100 procent denně hodnota.

Výroba energie

Když přijde na získání energie z jídla, které jíte, potřebujete všechny vitamíny B, a to nejen vitamín B-12. Pracují společně, aby pomohli otočit sacharidy nacházející se v potravinách, jako je chléb a ovoce, na glukózu, kterou vaše buňky pak používají k energii. B vitamíny také pomáhají tělu metabolizovat bílkoviny a tuky.

Neurologická funkce

Tělo potřebuje také všechny vitamíny B pro váš nervový systém. Vitamin B-12 hraje zvláště důležitou roli tím, že pomáhá udržovat zdravé nervové buňky. Navíc ženy v plodném věku potřebují dostatečné množství folátu ve své stravě, aby předešly poruchám mozku nebo páteře u svých dětí. Thiamin, také známý jako vitamin B-1, je nezbytný pro svalovou kontrakci a nervové signály. Komplex B-100 obsahuje 100 miligramů thiaminu, které splňují 6,667 procent denní hodnoty.

Doplňky stravy

B vitaminy se nacházejí v různých potravinách, včetně masa, ryb, vajec, listových zelených rostlin a fazolí, a doplňky nemusí být nutné, pokud jíte pestrou stravu. Vaše tělo neukládá vitamíny B a pokud spotřebujete víc, než potřebujete, vylučují se v moči. Komplex B-100 obsahuje množství, které jsou značně nad doporučenými úrovněmi, a je víc než pravděpodobné vypláchnutí většiny vitaminů na toaletě. Vitamín B-12 se vyskytuje pouze v živočišných produktech a nedostatky se mohou vyskytnout u lidí, kteří se zdrží jídla zvířat, jako jsou vegany. Vitamin B-12 také vyžaduje vnitřní faktor absorpce, který u některých lidí postrádá. V obou případech může být nutné doplnění vitaminu B-12. Pokud si myslíte, že jste nedostatečný, požádejte svého lékaře o doplnění.