Jaké jsou výhody užívání kapalných koloidních minerálů?

Stopové minerály jsou typ minerálu nezbytný pro vaše tělo pro optimální zdraví, ale vaše tělo nevyžaduje ve velkém množství. Konkrétně stopové minerály podporují funkci imunitního systému, energii, metabolismus a antioxidační ochranu. Tekuté koloidní minerální doplňky jsou typy stopových minerálních doplňků, které mají lepší absorpci tělem kvůli malé velikosti koloidních minerálů. Klinický důkaz nepodporuje tvrzení výrobců koloidních minerálních doplňků o bezpečnosti nebo účinnosti těchto přípravků. Stejně jako u všech minerálních doplňků byste měli před konzumací tekutého doplňku s koloidním minerálem mluvit s lékařem.

Význam minerálů

Minerály poskytují strukturu tkání ve vašem těle, jako jsou vaše kosti a zuby. Navíc minerály podporují adekvátní acidobazickou rovnováhu ve vašem těle a podporují mnoho procesů enzymů. Dále minerály hrají roli v přenosu nervových impulzů a svalové kontrakce a podporují uvolňování energie z jídla ve vašem těle.

Koloidy

Koloid je látka rovnoměrně rozložená mikroskopicky v jiné látce. Dále mají koloidní částice takový tvar a velikost, že neplovávají ani nepropouštějí kapalné roztoky. Podle knihy “Koloidní minerály a stopové prvky: jak obnovit přirozenou vitalitu těla”, vaše tělo má obvykle snazší čas pohlcovat menší částice minerálů. Vaše tělo musí nejprve zpracovat minerální částice, aby minerál měl nějakou biologickou hodnotu. Rozdíl existuje mezi organickými a anorganickými koloidy. Anorganické koloidy mají nejchudší absorpci, zatímco vaše tělo může snadno absorbovat organické koloidy. Organické koloidy jsou přirozeně okyselené, což činí tyto koloidy snazší pro vaše tělo.

Kapalné koloidní minerály

Výrobci uvádějí na trh různé koloidní minerální produkty, které pocházejí z konkrétních zdrojů a mají specifické přínosy pro zdraví. Někteří výrobci například tvrdí, že kapalné koloidní minerály mají záporný náboj, který umožňuje, aby minerály procházely póry střeva a dostávali se do krevního oběhu. Klinický důkaz nepodporuje údajné přínosy těchto přípravků. Dále, jelikož správní úřad pro potraviny a léčivé přípravky neověřuje přesnost tvrzení poskytnutých výrobci zdravotních dodatků, nikdy nevíte, jaký je skutečný zdroj nebo bezpečnost zdroje jakéhokoli kapalného doplňku s koloidním minerálem.

Další nárokované výhody

Výrobky z tekutých koloidních minerálních doplňků také používají taktiku vydírání při pokusu o uvedení na trh a prodej kapalných koloidních minerálních doplňků. Například několik výrobců tvrdí, že většina nemocí je důsledkem minerálních nedostatků, jimž lze předcházet. Říká, že mnoho lidí, kteří umírají ze zjevných přírodních příčin, skutečně zemřou z minerálních nedostatků. Výrobci proto doporučují konzumovat tekuté koloidní minerální doplňky. Konkrétně například nedostatek mědi může vést ke zjemnění vrásek vlasů a obličeje v jakémkoli věku a nedostatek selenu může vysvětlovat Bellovu obrnu podle jejich tvrzení. Klinický důkaz nepodporuje tvrzení výrobců kapalných koloidních minerálů o bezpečnosti a účinnosti těchto přípravků.