Jaké svaly se pracují s visícími nohami?

Závěsná noha zvyšuje působení několika svalů v oblasti boků a středních částí. Chcete-li provést toto cvičení, zavěste z pevného výsuvného pruhu s prodlouženými rukama a nohama. Se svými nohama dohromady smažte břišní svaly a zvedněte kolena co nejvíce tím, že se zvednete do hřbetu a přivedete pubisy k hrudní kosti. Pomalu spusťte nohy, abyste se vrátili do výchozí polohy. Mezi nohama držte činku, abyste zvýšili obtížnost cvičení.

Iliopsoas

Iliopsoas je složený ze dvou svalů – iliacus a psoas major. Tyto svaly, také známé jako kyčelní flexory, jsou hlavními pohyby pro ohnutí stehna a ohnutí kufru. Iliopsoas je primární sval, který pracuje během zavěšení nohy.

Rectus Femoris

Rectus femoris je jedním ze čtyř svalů čtyřkolek a je nejvíce povrchním svalstvem uprostřed předního stehna. Tento sval pracuje s iliopsoas flex boky během zvýšení nohy. Rectus femoris také prochází kolenním kloubem a pomáhá ostatním čtyřčlenným svalům při prodloužení kolena.

Tensor Fascia Lata

Tenzorová lata je synergista svalů iliopsoas a rectus femoris při flexi kyčle. Síla je umístěna na horním bočním stehně a je uzavřena mezi vrstvami pojivové tkáně známými jako fascia.

Adduktory

Adduktory jsou skupinou svalů umístěných na vnitřních stehnech a sestávají z adduktoru magnus, adductor longus a adductor brevis. Tyto svaly spolu s pektinem pracují, když společně s nohama zvednou stehna.

Rectus abdominis jsou nejvíce povrchní a mediální svaly břicha. Svaly se pohybují a otáčejí bederní oblastí páteře, stabilizují pánvi během chůze a zvyšují intraabdominální tlak. Svaly rectus abdominis nejsou zapojeny během zavěšení nohou, dokud se vaše kolena nezvedne nad úroveň kyčle a budete žít svou pubi směrem k hrudní kosti.

Vnější a vnitřní obličeje jsou do určité míry zpracovány, jakmile kolena dosáhne vodorovné polohy při zvyšování nohou. Když obloky pracují jednotlivě, pomáhají svalům zad v rotaci kmene a bočním ohybem. Můžete proto klást větší důraz na vaše obličeje tím, že střídavě zvyšujete nohy vlevo a vpravo během zavěšení nohou, spíše než přímo na přední stranu.

Svaly vašich předloktí, ramen a zad jsou zvyklé na uchopení tyče, podporu vaší hmotnosti a stabilizaci vašich zádových a ramenních kloubů, když provádíte zavěšení nohou.

Rectus Abdominis

Obliques

Sekundární svaly