Jaké vitamíny by měly mít ženy ve svých 30 letech?

Vitamíny jsou důležité pro dobré zdraví v každém věku. V kombinaci s pravidelným cvičením a celkovým zdravým životním stylem pomáhají vitamíny správně fungovat a zabraňují zdravotním problémům. Vitamíny, které potřebujete – a jejich množství – se během vašeho života mění. Ženy ve svých třicátých letech se často zaměřují na prevenci stárnutí, udržování zdravého těhotenství a udržení vysoké energetické úrovně. Některé vitamíny, získané především dietou a někdy prostřednictvím doplňků, vám mohou pomoci dosáhnout těchto cílů.

Antioxidanty

Mnoho žen ve svých třicátých letech hledí v zrcadle a najednou si všimne jemných linií, ztenčení pokožky a dalších příznaků stárnutí. Dobrou zprávou je, že některé vitamíny mohou tento proces zpomalit. Skupina vitaminů a minerálů známých jako antioxidanty bojuje proti volným radikálům, které jsou škodlivými molekulami vytvořenými toxiny v prostředí, které mohou přispět k onemocnění a stárnutí. Obecně platí, že ženy ve svých 30 letech by měly každý den sledovat minimálně 15 miligramů vitaminu E, aby snížily známky stárnutí a zvýšily imunitu. Vitamin C usnadňuje vstřebávání vitaminu E, zvyšuje imunitu a snižuje riziko srdečních onemocnění. Snažte se dostat alespoň 75 miligramů každý den. Nejméně 2310 mezinárodních jednotek vitamínu A denně pomáhá chránit vaše oči a předcházet poškození slunečními paprsky.

Folate

Ženy ve fertilním věku, zejména ty, které plánují otěhotnět, by měly zvýšit příjem vitaminového folátu B, známého jako kyselina listová, ve své syntetické formě. Kyselina listová snižuje pravděpodobnost defektů nervové trubice u plodů, stejně jako předčasně narozených dětí a dětí s nízkou porodní hmotnosti. Všechny ženy nad 19 let by měly každý den dostat alespoň 400 mikrogramů kyseliny listové, těhotné ženy potřebují 600 mikrogramů.

Vitamín D a vápník

Ženy ve svých 30 letech musí začít myslet na prevenci budoucích nemocí, jako je osteoporóza, ztenčení kostí. Můžete pomáhat udržet vaše kosti silné tím, že získáte odpovídající vápník. Zatímco vápník je minerální látkou, nikoli vitaminem, je stále životně důležité pro ženu ve svých 30 letech. Národní instituty zdraví doporučují, aby všechny ženy ve věku do 50 let denně dostávaly nejméně 1000 miligramů vápníku. Pokud jste těhotná nebo kojíte, toto doporučení se zvyšuje na 1 200 až 1 500 miligramů denně. Vitamín D pomáhá vašemu tělu absorbovat vápník, takže se ujistěte, že dostanete 400 mezinárodních jednotek každý den. Studie z prosince 2004 o “Farmakologickém výzkumu” vysvětluje, že užívání vitamínu D a vápníku pomáhá předcházet ztrátě kostní hmoty spojené s menopauzou.

Železo

Dalším zvláště důležitým minerálem pro ženy ve svých 30 letech je železo. Ženy jsou vystaveny velkému riziku vzniku nedostatku železa. To platí zejména u žen, které mají těžkou menstruaci nebo jsou těhotné. Nedostatek železa může způsobit, že se cítite unaveni, zvyšujete pravděpodobnost infekce a udržujete příjemnou tělesnou teplotu. Chcete-li se vyhnout těmto problémům, zaměřte se na nejméně 18 miligramů železa denně nebo 27 miligramů, pokud jste těhotná. Pokud ošetřujete, doporučení skutečně klesne na 9 miligramů denně. Vitamíny C a A pomáhají tělu vstřebávat a užívat železo, takže získáte dostatečné množství těchto vitaminů.