Jakou rychlost bych měl dát treadmill na jogging?

Běh běhání trenažéru vám může pomoci dosáhnout řady cílů, včetně posilování vašeho srdce a snížení váhy. Jogging je obecně definován jako pohyb v rychlosti menší než 6 mph. Všechno nad tím je považováno za běh. Ale rychlost, s jakou se rozhodnete jogovat, závisí na několika proměnných, včetně vašich schopností a cílů.

Vypalování kalorií

Pokud jste jogging za účelem ztráty tuku, pak zřejmě čím rychleji jog, tím více kalorií budete spálit. Podle amerického koncilu o cvičení bude člověk spalovat 97 kcal za 10 minut rychlostí 5 mph. Stejná osoba vypálí další 24 kalorií v tom čase tím, že zvýší tempo na 6 mph.

Udržování cílové srdeční frekvence

Pokud jste si jogging na cvičení své srdce, můžete se zaměřit na práci na cílové srdeční frekvence. Zatímco můžete použít přístrojovou desku, abyste mohli určit správnou rychlost, můžete také najít cílovou rychlost pomocí jednoduchého testu “Talk”. Tento test je již dlouhou dobu snadným ukazatelem pro cvičení předepisování na základě schopnosti jednotlivce. Tento test se snadno podává sama, aby vám pomohl zjistit, jak tvrdě pracujete. Podle předpokladů testu, pokud jste schopni mít lehký rozhovor během cvičení, cvičíte v blízkosti cílové tepové frekvence. Pokud zjistíte, že máte potíže při mluvení při cvičení, pracujete příliš tvrdě. Snižte svou intenzitu, dokud nebudete pohodlně pokračovat v konverzaci.

Naučte se běžet

Pokud jste noví k běhání nebo používání běžeckého trenažéru, zaměřte se spíše na délku tréninku než na tempo. Začněte s 20-ti minutovým joggingem a vybírejte tempo, které vám umožní zůstat na běžeckém trenažéru po celou dobu tréninku. Možná budete muset začít s velmi nízkým tempem nebo zahrnovat intervaly chůze k dokončení tréninku. Jak se vaše fitness a kardiovaskulární systém zlepší, snažte se držet tempo pro celý váš trénink a postupně zvyšovat tempo a délku tréninku.

Úvahy

Před začátkem nového režimu léčby mluvte se svým lékařem, pokud máte nový průběh nebo máte již existující chronické stavy. Začněte a ukončete jogování s pět až deseti minutovým zahřátím a vychladnutím, například rychlým procházím. Zahřívání postupně zvýší srdeční frekvenci a krevní oběh a vychladnutí postupně vrátí vaši srdeční frekvenci na normální. Při běhu nedržte rukojeti běhacího pásu. Začněte chodit na běžeckém trenažéru pomalu a postupně zvyšujte rychlost namísto skákání na pás, zatímco je již rychlostí.