Jaký je rozdíl mezi běžícím trenažérem a chodidlem?

Běžecké trenažéry, známé také jako běžecké běžecké pásy, sdílejí řadu podobností s běžeckými pásy, ale mají i několik rozdílů. Oba kusy fitness zařízení jsou navrženy tak, aby poskytovaly efektivní kardiovaskulární cvičení a zároveň vyškolely některé z vašich hlavních skupin svalů. Rozdíl mezi těmito dvěma typy strojů spočívá v jejich designu a v tom, jak tyto návrhy ovlivňují způsob, jakým na ně cvičíte.

Běžecké pásy

Koncept běžeckého trenažéru je poměrně jednoduchý. Pás se otáčí kolem běžící plošiny nebo paluby a nutí vás chodit nebo běhat, aby nedošlo k pádu. Rychlost otáčení pásu může být řízena pomocí elektronické konzoly. Konzola obvykle umožňuje naprogramovat další aspekty tréninku, například trvání a úhel náklonu plošiny. Změny rychlosti na běžeckém pásu se mohou pohybovat od kroků pěšky až po rychlost sprintu.

Tread Climbers

Pěchotní běhoun je relativně nový typ posilovacího vybavení a v mnoha ohledech připomíná konvenční běžecký pás. Konzola ovládá programy cvičení běžeckého trenažéru a stejně jako většina běžeckých pásů má zábradlí, na které se můžete držet. Na rozdíl od běžeckých trenažérů nejsou běžecké běžeři určeny pro běh, ale spíše pro chůzi, zvláště chůze nakloněné. Rozmanité vlastnosti běžeckého běžeckého jezdce mohou změnit normální chůzi na náročné cvičení. Otáčivé plošiny horolezeckého běžeckého vozíku kombinují pohyb chůze s lezením po schodech, což je manévr, který běžecký trenažér nedokáže napodobit.

Návrhové rozdíly

Možná nejvíce zřejmý rozdíl v designu mezi běžeckým trenažérem a běžeckým běžeckým robotem je platforma, na které cvičíte. Běžecké pásy mají jednu platformu s jedním pásem, který je dostatečně široký, abyste mohli stát oběma nohama. Horolezec pro běhoun má dvě samostatné plošiny a pásy – jeden pro každou nohu. Dvě plošiny se otáčejí nahoru a dolů při každém kroku, který provedete, zatímco plošina běžeckého trenažéru zůstane nepohyblivá, pokud nezměníte nastavení sklonu. Pásy na běžeckém běžecku nejsou určeny pro rychlé otáčení, ale pro otáčení chůze a chodu, a zároveň poskytují odolnost. Běžecké pásy neposkytují odpor.

Rozdíly v cvičení

Tyto dva stroje poskytují různé tréninky, přestože obě jsou kardiovaskulární povahy. Horolezec pro běh je ideální, pokud máte problémy s kolenem a preferujete cvičení s malým nárazem. Otočné plošiny snižují množství potíží, které vaše tělo musí vydržet při chůzi. Běžecký pás poskytuje malou oporu ve způsobu tlumení nárazů. Jste omezeni na chůzi na běžeckém běžecku, zatímco treadmill vám umožní běžet. Avšak odpor, který vám může poskytnout běžec běžeckého běhu, činí z chůze náročnější a trénuje vaše svaly nohou efektivněji než při chůzi na běžeckém pásu.