Jaký je rozdíl mezi pivovarskými kvasnicemi a pekařskými kvasnicemi?

Dva z mnoha různých typů kvasinek, pivovarských kvasnic a pekařských kvasnic oba přemění cukry na alkohol a oxid uhličitý. Obě tyto kvasinky jsou vyrobeny z kmenů houby Saccharomyces cerevisiae, ale z různých kmenů tohoto druhu. Pivovarské kvasnice a pekařské kvasnice se liší ve složení, použití a faktorech zdraví.

Různé kmeny Saccharomyces cerevisiae produkují různé podíly oxidu uhličitého a alkoholu. Pekařské kvasnice jsou směs několika kmenů Saccharomyces cerevisiae, které jsou vybrány pro svou chuť a schopnost vytvářet oxid uhličitý, což způsobuje, že se chléb zvýší. Pivovarské kvasnice jsou vyrobeny z kmenů vybraných pro svou schopnost produkovat alkohol a mají tendenci mít hořkou chuť. Pivovarské kvasnice jsou považovány za neaktivní droždí, zatímco pekařské kvasnice jsou aktivní kvasnice. U aktivních kvasinek jsou kvasinkové buňky stále naživu, zatímco jsou zabíjeny v procesu výroby neaktivních kvasinek, jako jsou pivovarské kvasnice.

Pivovarské kvasnice se používají k vaření domácích vín a piv, zatímco pekařské kvasnice zvyšují chléb. Nemůžete vařit alkohol s pekařskými kvasnicemi a nemůžete kvasit chlebem s pivovarským kvasinkem. Historicky se pivovarské kvasnice používají také k léčbě popálenin, diabetu, průjem, ekzému, nervových poruch, snížení cholesterolu, zvýšení energie a imunitního fungování, zmírnění stresu, detoxikaci pokožky, snížení vrásek a hojení ran. Neexistují však žádné vědecké důkazy podporující toto použití. Aneco, majitelé domácích zvířat mohou posypat pivovarské droždí do svého mazlíčka, aby odvrátili blechy a klisny.

Zatímco vaření alkoholu je jeho primárním účelem, pivovarské kvasnice se také často používají jako výživový doplněk, ačkoli by nemělo být zaměňováno s výživnými kvasinkami. S tímto použitím pivovarské kvasnice poskytují vitamíny B-komplexu stejně jako mnoho cenných minerálů, včetně vápníku, draslíku, železa a selenu. Jedná se také o jeden z nejbohatších zdrojů chrómu, který neobsahuje pekařské droždí, a obsahuje všechny esenciální aminokyseliny, které tvoří přibližně polovinu jeho hmotnosti.

Ani pivovarské kvasnice, ani pekařské droždí nejsou stejné jako kvasnice Candida albicans, která způsobuje infekci. Některé zprávy o kvasinkové infekci, které nesouvisejí s Candidou, byly hlášeny z pivovarských kvasnic. Pekařské kvasnice, naopak, nejsou známé, že způsobují infekci, i když mohou zhoršit stávající infekce. Bakerovo kvasnice by nikdy neměly být užívány jako výživový doplněk nebo jako zdroj potravy, neboť ve skutečnosti může vaše tělo zbavit vitamínů B, protože pokračuje v růstu ve vašem střevě. Pivovarské kvasnice mohou měnit prospěšné bakterie v hrubých střevách, zatímco pekařské droždí nebudou.

Složení

Použití

Nutriční rozdíly

Zdravotní opatření