Jaký typ chleba se používá pro různé druhy sendviček?

Když je polední, je sendvič králem. Stánek na oběd se datuje do 17. století, kdy hraběn Sandwich, notorický hráč, požádal o maso mezi dvěma plátky chleba, aby mohl jíst a hazardovat souběžně. Bláznivá chyba jako ostatní hráči si objednala totéž a narozeninový obal. Ačkoli se tradiční sendvič může zdát trochu nudný, změna typů chleba a náplní může přinést jinou chuť a texturu, která umožňuje sendviče být všestranné jídlo.

Když se vydáte do obchodu s potravinami, je pravděpodobné, že si uděláte beeline pro pekárnu. Najdete zde řady sendvičového chleba v pytlích. Bílé a celozrnné chlebové odrůdy mají mírnou chuť, díky čemuž jsou nejlepší pro mírné plody, jako je maso, zelenina a různé máslo. Bohužel, bílý chléb byl zbaven celých pšeničných živin, takže pokud máte pochybnosti, dosáhnete celé odrůdy pšenice. Dva plátky celozrnného chleba nabízejí 3,6 g bílkovin a 1,9 g vlákniny oproti bílému chlebu, který má pouze 1,9 g bílkovin a 0,6 g vlákniny.

Tradiční chléb je vyroben z kvasnic, což způsobuje, že textura je světlá a vzdušná. Kvasinkový chléb je tradičně západní kultura. V kulturech na Středním východě se chléb stává nekvašený, takže nezvyšuje. Výsledkem jsou žvýkané, husté druhy chleba, jako je pita a naan. Ideální pro výrobu zábalek a plněných kapes, nekvašené chleby mají obvykle méně sacharidů než kvasné chleby, takže jsou dobrou volbou, když sledujete každodenní příjem karbidu.

Chléb, jako je žito, pumpernickel a sourdough mají odlišné chutě, které mohou být často získané chutě. Tyto chleby se často prodávají jako specializované položky v pekárnách a obchodech s potravinami. Vzhledem k tomu, že chuť je často silná, vytvářejí nejlepší sendviče, když jsou spárovány s chutnými náplní, jako jsou pastrami a silným sýrem. Dva plátky žitného chleba mají 83 kalorií, 2 g vlákniny a 3 g bílkovin, takže je rozumná volba přijít po obědě.

Ačkoli sendviče jsou často spojené s obědem, snídaně může být ideální čas pro sendvič také. Jedení sendviče se snídaní s chudým masem a zeleninou je vláknitou cestou k zahájení dne a cítit se plný až do oběda. Bagely, které jsou kruhovité a mají středový otvor, jsou proslulé tím, že jsou velké, takže zkontrolujte, zda se jedná o velikosti jídla, než jete jako zdravou snídani. Nebo připravte snídani sendvič s vajíčkem a chudým masem s anglickým muffinem z pšenice, která je zdravou alternativou k rychlému občerstvení.

Bílá a celozrnná pšenice

Flatbreads a Pitas

Ochucené chleby

Bagely a anglické muffiny