Který je zdravější: pivo nebo tvrdý alkohol?

Pokud jde o alkohol, ať už je to pivo nebo alkohol, linka mezi zdravou a ne zdravou je velmi tenká. Chcete-li získat jakýkoli užitek z jednoho nápoje, musíte je pít moderovat. Nadměrný příjem piva nebo tvrdého alkoholu narušuje váš úsudek a reakční dobu a může časem poškodit játra nebo pankreas. Poraďte se s lékařem o alkoholu a vašem zdraví.

Směrnice o stravování pro Američany 2010 definuje mírné pití jako jeden nápoj denně pro ženy a dva nápoje denně pro muže. Pivo o rozměrech 12 uncí nebo o objemu 1,5 jednotek 80 nápojů je ekvivalentní jednomu nápoji. I v umírněnosti není alkohol vždy v souladu s pokyny vždy dobrý pro vaše zdraví, zvyšuje riziko rakoviny prsu, poranění související s pádem nebo dopravní nehody.

Pokud počítáte kalorie, těžké alkoholu může být lepší volbou. Dávkování pravidelného piva o objemu 12 jednotek obsahuje 150 kalorií a lehké pivo 105 kalorií, zatímco 1,5 jednotek unášení tvrdého alkoholu obsahuje 96 kalorií. Čítače kalorií však musí být opatrní při výběru mixéru. Míchání 1,5 unce tvrdého alkoholu s 8 unce pomerančového džusu zvyšuje váš nápoj kalorií na celkem 216 kalorií. Chcete-li udržet nízké kalorie, použijte nekalorické míchačky, jako je napáječka nebo voda a led, s příchutí citronu nebo vápna pro chuť.

Pokud počítáte sacharidy, těžší alkohol může být lepší volbou. Tvrdé louhy jsou bez obsahu karbidů a bílkovin, zatímco 12 jednotek podávání pravidelného piva obsahuje 13 gramů sacharidů a téměř 2 gramy bílkovin a lehké pivo 6 gramů sacharidů a téměř 1 gram bílkovin. Pokud hledáte svůj vitamin a minerální obsah, pivo je způsob, jak jít. Přestože pivo není významným zdrojem vitaminů nebo minerálů, obsahuje malé množství vitamínů B, vápníku, hořčíku, fosforu a selenu. Hustý likér neobsahuje všechny vitamíny a minerály.

Ačkoli je zapotřebí více výzkumu, podle článku z roku 2012 publikovaného v “The Journal of Nutrition Society” mírný příjem buď piva nebo tvrdého alkoholu může poskytnout některé přínosy pro zdraví, včetně zlepšení srdečního zdraví a citlivosti na inzulín. Harvardská škola veřejného zdraví hlásí, že mít jeden drink denně může snižovat riziko srdečního záchvatu, dokonce i ve srovnání s lidmi, kteří mají jeden nebo dva nápoje týdně.

Pít v moderování

Porovnání kalorií

Porovnání živin

Výhody alkoholu