Kurkuma a krvácení

Turmeric je rostlina používaná k výrobě populární indické koření koření. Podle Medline Plus se kořen kurkuma obvykle používá pro léčebné účely. Zatímco kurkuma je obvykle bezpečná, měli byste se poradit se svým lékařem dříve, než začnete užívat doplňky z kurkumu, protože může způsobit nežádoucí účinky a interagovat s jinými léky, zvláště s ředidly krve.

Použití

Kurkuma je užitečná pro léčbu rozrušení žaludku a je běžnou léčbou pro nadýmání, indigesci, průjem, problémy s žlučníkem a pálení žáhy. Léčivá látka v kurkumu se nazývá kurkumin a používá se k stimulaci tvorby žlučníku v žlučníku, což usnadňuje žaludeční nepohodlí. Ayurvédské a čínské lékařské praktiky se dlouho spoléhají na kurkuma k léčbě zánětu. Podle lékařského střediska University of Maryland, kvůli jeho protizánětlivým vlastnostem, může kurkuma pomoci snížit bolest osteoartrózy. Jiné použití pro kurkuma zahrnuje léčbu vředů a prevenci určitých typů rakoviny a diabetu. Turmeric je také silný antioxidant, který může pomoci v boji proti škodám způsobeným volnými radikály ve vašem těle.

Krvácející

Kurkuma může vést k krvácení a zpomalení srážení krve. Neměli byste užívat žádné doplňky z kurkumu po dobu alespoň dvou týdnů před operací, aby se vaše krev vrátila k normálním schopnostem srážení. Zvýšené krvácení se může objevit, jestliže užíváte také léky zaměřené na snížení srážení, jako je warfarin, heparin, aspirin nebo naproxen. Tumeric může stimulovat menstruační krvácení, pokud jste těhotná, a proto byste neměla užívat během těhotenství.

Interakce

Zatímco se zdá, že nejsou žádné škodlivé interakce při užívání kurkuma s nějakou potravou, různé bylinky mohou zvýšit vaše šance na nadměrné krvácení a modřiny. Existuje široká škála bylin, které také zpomalují krevní srážlivost, a proto byste měli užívat kombinace bylin při použití doplňků z kurkuma. Byliny, které také snižují srážlivost a mohou interagovat s kurkumem, zahrnují ženšen, červený jetel, česnek, hřebíček a gingko.

aplikace

Kurkuma kořenů se vaří a suší se, čímž vznikne nažloutlý prášek. Má hořkou, teplou chuť, kterou můžete použít v omáčkách a otřásat se nad jinými pokrmy. U doplňků se prášek umístí do kapslí, vyrobí se do tinktury nebo se použije jako tekutý extrakt. Doporučené dávky se liší a závisí na vaší hmotnosti a druhu dávkovacího systému, který používáte, podle University of Maryland Medical Center. Například 150-libra dospělého může užívat asi 400 až 600 mg standardizovaného prášku třikrát denně nebo 15 až 30 kapek tinktury čtyřikrát denně.