Pomůže vám pšeničné klíčky s zácpou?

Pšeničné klíčky pomohou při zácpě, protože se považují za potraviny s vysokým obsahem vlákniny. Použití pšeničných klíčků – složky obsažené v obilovinách a chlebách, stejně jako další pečené výrobky – k léčbě zácpy by mělo být prováděno pouze pod vedením lékaře. Nepoužívejte pšeničné klíčky nebo jakýkoli jiný potravinový doplněk k léčbě zdravotního stavu bez doporučení lékařské profese. Pšeničné klíčky nejsou pro každého. Lidé s určitými stavy, jako je celiakie a alergie na pšenici, by neměli konzumovat pšeničné klíčky.

Zácpa

Zácpa je definována Brownovou univerzitou, která prochází méně než třemi stolky týdně. Hlavní příčinou zácpy je dieta s nízkými vlákny, ale může být také důsledkem trávicích podmínek a určitých léků. Pokud máte zácpu, vyvinete tvrdé stolice, které způsobí, že se budete napjat, pocit neúplného pohybu střev a pocit, že je konečník zablokován. Zácpa může být známkou závažnějšího stavu.

Pšenice Germ

Pšeničné klíčky jsou běžnou složkou zálohovaných výrobků a mohou být prodávány jako výživový doplněk. Pšeničné klíčky jsou považovány za nejživější část pšeničného bobu a mají velmi ostrou chuť, podle Food.com. Germ je běžně odstraněn ze zbytku bobulí během frézování. Podle Harvard University Health Services obsahuje pšeničné klíčky 3,9 gramů vlákniny na 3 polévkové lžíce – značné množství 26 až 38 gramů denně doporučené. Každá porce obsahuje 0,7 gramu rozpustné vlákniny a 3,2 gramu nerozpustného vlákna. Jedním z nejčastějších způsobů léčby a prevence zácpy je zvýšení denního příjmu vlákniny podle Národního informačního systému pro léčbu chorobných onemocnění.

Dva typy vláken

Vláknina je část rostlinných potravin, která není trávena tělem, což způsobuje trávící zdraví a může pomoci snížit riziko srdečních onemocnění, uvádí MedlinePlus. Pšeničné klíčky obsahují především rozpustné vlákno, typ vlákniny, který neabsorbuje vodu v zažívacím traktu. Rozpustná vláknina zpomaluje trávení, ale současně učiní stolici měkčí a snadnější procházet. Nerozpustná vláknina se zvětšuje, když vstoupí do trávicího systému a vytáhne vodu z čreva, což způsobí, že do stolice bude přidán větší objem. Zvyšování obou typů vláken může pomoci regulovat vaše střevo.

Doručování tipů a úvah

Posypte pšeničné klíčky nad oblíbenou studenou obilovinou, vařte ji do vařené ovesné kaše nebo ji přidejte do jogurtu pro zdravé občerstvení. Případně přidejte pšeničné klíčky do muffinů z celozrnných porcí pro pohodlné občerstvení na cestách nebo je přidejte k domácímu granola. Pokud nemůžete konzumovat pšeničné klíčky, můžete použít jiné vláknové doplňky vyrobené z psyllium Loupané nebo inulinové vlákno. Tyto vláknové doplňky jsou pšenice a bezlepkové. Pokud se u Vás projeví nežádoucí účinky, přestaňte užívat jakýkoli přípravek.