Proč je můj pas větší?

Existuje řada důvodů, proč zjistíte, že vaše oblíbená džínová džínová taška již není v souladu s obvyklým způsobem. I když může být šokující a smutné si všimnout, že jste získali váhu kolem pasu, ve většině případů je přírůstek hmotnosti reverzibilní. Je důležité si uvědomit, proč můžete přibírat váhu kolem pasu, abyste mohli provést potřebné kroky, abyste se dostali na zdravou velikost. Závazek k zdravému a aktivnímu životnímu stylu je zásadní pro udržení zdravého pasu.

Rostoucí pas může být výsledkem špatné stravy a nezdravých stravovacích návyků. Pokud spotřebujete více kalorií, než spálíte, získáte váhu. Nejen, že množství jídla, které konzumujete, má vliv na velikost pásu, avšak druhy jídla, které konzumujete, jsou stejně důležité. Dieta bohatá na zpracované potraviny, umělé přísady, nezdravé tuky a cukry podporuje přírůstek hmotnosti. Chcete-li ztratit nebo udržet váhu, měla by být vaše strava bohatá na ovoce, zeleninu, chudé bílkoviny a celozrnné.

Cvičení je nezbytné pro úbytek hmotnosti a údržbu. Svalová hmota pomáhá spalovat kalorie efektivněji. Neaktivní životní styl podporuje akumulaci nadbytečného tuku a snižuje schopnost vašeho těla účinně spálit kalorie. Lékaři doporučují, aby každý den cvičil nejméně 30 minut, aby vám pomohl zlepšit a udržet celkovou tělesnou a duševní pohodu.

Jak stárnete, můžete si všimnout, že se váš metabolismus zpomalil, a tím bylo obtížné udržet ideální hmotnost. Starší jedinci mají tendenci cvičit méně, a proto mají větší pravděpodobnost, že zvýší váhu ve formě tuku. Hormonální změny během menopauzy také zvyšují pravděpodobnost, že ženy ukládají tuk kolem břicha, na rozdíl od stehen, hýždí a boků.

Některé další příčiny včetně vedlejších účinků na léčbu, stres a genetické faktory mohou ovlivnit přírůstek hmotnosti. Pokud zjistíte, že náhle získáváte váhu s minimální změnou stravy nebo úrovně fyzické aktivity, poraďte se s lékařem, protože to může být příznakem vážnějšího onemocnění.

Nezdravé stravování a špatné stravovací návyky

Nečinnost

Stárnutí a menopauza

Úvahy