Proč se mé tělo otřese po zvedání závaží?

Když cvičíte, vyzýváte své tělo za normální hranice, čímž se vaše srdce pumpuje a vaše plíce pracují pro cirkulaci vzduchu v těle. Zvedání závaží dodává vaším svalům další výzvu – a pokud po cvičení zažijete nějaké svalové třesení, může to být alarmující znamení. Chvění těla může být typickým následkem namáhavého cvičení, ale můžete provést preventivní opatření ke snížení třesu po cvičení.

Když zvedáte závaží, vyzýváte svaly a vytváříte malé svaly ve svalových vláknech. Vaše tělo opravuje tyto svalové vlákna, což pomáhá zlepšit váš svalový tonus. Nicméně, když zvedáte zátěž s obtížným tempem nebo zvednete velmi těžké váhy, vaše svalová vlákna se mohou stát únavou. V důsledku toho může dojít ke ztrátě kontroly nad svalovými vlákny, což vede k třesu. Toto třesení může ovlivnit libovolnou svalovou skupinu, ale pro vzpěry, je běžně užíváno v svalstvech nohou, včetně lýtek a stehna. Může se však stát, že se budete třes v rukou a rukou, zvláště poté, co provedete bicepsové kadeře, ramenní lisy a tricepsy.

Vaše svaly se spoléhají na minerální rovnováhu, včetně draslíku a vápníku, na smyčku a relaxaci. Když zvedáte váhu, vaše tělo těží těmito minerály a pocení může zvýšit uvolňování těchto minerálů. Když zvedáte zátěž intenzivně, vaše svaly mohou používat tyto minerály rychleji než obvykle, což může způsobit záškuby a křeče, které vedou k třesu svalů.

Preventivní postupy k potlačení chvění těla po zvedání závaží mohou zahrnovat pití velkého množství vody, aby nedošlo k dehydrataci, což může vést ke svalovým křečemi nebo křečemi. Pokud zdvihnete váhu delší než hodinu nebo se zvednete za horkých teplot, zvážit pít nápoj obsahující elektrolyt, který obsahuje minerály potřebné k udržení svalové funkce. Změna pravidelných vzpírání vzpírání, jako je např. Pracovat jednou rukou s rukama a dalšími nohami, může eliminovat svalové přetížení, které způsobuje, že se potřísníte.

Zatímco třepání svalů po cvičení není obvykle důvodem k obavám, v některých případech mohou naznačovat potřebu vidět lékaře. To zahrnuje chvění svalů, které je těžké nebo vás nechává ovládat vaše končetiny. Pokud se vaše svaly v průběhu času potírají přísněji nebo se opakovaně vrátí poté, co přijmete preventivní opatření, možná budete muset navštívit i lékaře. Svalové třesení, které nepodléhá časem, také naznačuje závažnější stav. Podmínky, které mohou způsobit nekontrolovatelné svalové třesy, zahrnují poškozenou funkci ledvin nebo štítné žlázy.

Svalová únava

Minerální rovnováha

Prevence

Varování