Proč se moje vlasy frizz po horké hřeben léčby a co bych měl použít na černé vlasy?

Použití horkého hřebene k narovnání vlasů může zanechat vlasy hedvábně hladké, ale i frizové, suché a náchylné k rozbití. Být proaktivní, abyste zabránili chlupatým vlasům před a po použití horkého hřebenu, umožníte, aby vaše vlasy byly delší dobu rovnoměrné a zároveň zvyšovaly lesk a podporovaly sílu.

Připravte si vlasy před stisknutím tlačítka

Příprava vlasů bude prvním krokem k zabránění frizu. Hluboké či vlasové ošetření horkým olejem, lehce osušte vlasy pomocí sušičky na nízké hladině a použijte prsty místo hřebenu nebo štětce. Aplikujte lehký kadeřník na ochranu vlasů, jako kokosový olej. Zajistěte, aby vlasy byly zcela suché, protože vlhkost, která se vyskytuje při lisování, může spálit vlasy, což vede k frizu. Máte-li rozdělené konce, nechte je oříznout, protože tyto konce vedou k frizovým flyaways, které se těžko zvládnou. Také nepoužívejte horké hřebeny na uvolněných vlasech. Chemické látky smíchané s vysokou úrovní tepla mohou vést k nadměrnému zlomení a případnému vypadávání vlasů.

Použijte správný typ horkého hřebene a správně vlasy

Konvenční horké hřebeny se zahřívají na sporáku nebo v malé troubě, která je určena výhradně k tomuto účelu. Novější, elektrické horké hřebeny jsou dobré pro dotýkání se předtím stlačených vlasů, ale ne pro dosažení tohoto elegantního, přímého vzhledu. Širší zuby jsou dobré pro dosažení hrubých a těžko naprostých vlasů. Stiskněte malé části vlasů najednou a nechte je oddělit od zbytku vlasů pomocí klipů. Tím se zabrání tomu, abyste použili přebytečné teplo, které může vést k vyklenutí.

Nedělejte horké hřeben příliš horké

Spálení vlasů může vést k suchým vlasům, které jsou velmi poškozené. Zůstaňte horký hřeben na plameni s nízkým až středním ohněm po dobu kratší než minutu, aby se zahřál, a poté ho vyzkoušejte na silné papírové ručník. Pokud ručník zpívá, hřeben je příliš horký a spálí vaše vlasy. Přidejte do papírového ručníku nějaké vlasové tuky nebo oleje, které lehce navlhčí hřeben před testováním hřebene a nanesením na vlasy. To pomůže zabránit odstraňování další vlhkosti, když vytahujete hřeben přes vlasy a těsníte v přímém vzhledu se leskem.

Držte vlasy rovně delší dobu

Používání tepla pravidelně na vlasy může vysušit a vést k poškození, včetně dělených konců. Udržujte si vlasy rovnou obalováním a spánek s hedvábným nebo saténovým šátkem v noci. Udržujte šátek při koupání nebo sprchování, aby se zabránilo vnikání vlhkosti a zmačkání vašich elegantních zámků. Je-li to nutné, dotáhněte kořeny pomocí elektrického horkého hřebenu pro dokonale leštěný přímý vzhled.