Síla nohy vodního pólu

Vodní pólo je týmový sport, který během hry hraje velký fyzický pohyb. Každý hráč musí neustále plavat při míčování, bránit se proti akcím soupeřů a technikám bodování. Hráči na vodní pólo možná budou muset provádět manévry freestyle, backstroke a šlapání vody. Hráči s vodním pólem potřebují značnou sílu nohou, aby mohli soutěžit v této náročné hře, která vyžaduje rychlost, sílu a vytrvalost.

“Všechno ve hře je o nohách,” uvedl Terry Schroeder, hlavní trenér mužského týmu mužů ve vodním poloze. Pokud se chcete stát dobrým hráčem vodního pólu, budete potřebovat silné nohy. Pokud chcete být skvělým hráčem na vodní pólo, potřebujete super silné nohy. Zvýšená flexibilita je také důležitá, protože flexibilita svalového flexorového svalu zvyšuje vzdálenost mezi nohami ve vodním poloze v poloze vajíčka. Síla nohou také pomáhá zvýšit vaše šance na přistání lépe útočné snímky a řízení rychlejších návratů na protiútoky.

Bez cvičení posilující nohy hráč nikdy nezvýší výrazné zvýšení pružnosti a síly. Síla nohy je obzvláště důležitá, aby pomohla středovým hráčům ovládat své pozice. Procházka po chůzi pomáhá rozvíjet svaly na zadní straně nohou. Klíčovým bodem výkonu tohoto cvičení je udržet vzpřímený vzpřímený kloub a dlouhý krok a udržet přední koleno v souladu s prsty nebo směrem k nohám.

Dalším dobrým tréninkem pro zvýšení síly nohou je trénink na váze. Pro zpevnění svalů nohou a vyvíjení svalové vytrvalosti použijte střední hmotnosti s vysokým opakováním. Jiné cvičení pro posílení délky zahrnují jízdu na kole, běh schodů, dřepy a rozšíření nohou. Při práci na horní části těla se soustřeďte na cvičení, která vyžadují tahání než tlačení. Udržujte poměr tažení a tlačení cvičení na 2: 1 nebo 3: 1. Vhodná tahová cvičení zahrnují vytažení a vycpávky a vhodné tlačné volby zahrnují push-up a lavicové lisy.

Bez ohledu na to, jaký typ cvičení chcete procvičit, abyste získali lepší sílu nohy, zjistěte správnou techniku. Sílový trénink, který se provádí správně, může výrazně zlepšit váš výkon ve vodním poloze. Ale chyby způsobené nesprávnými technikami by mohly zničit vaši kariéru v oblasti vodního pólu. Udělejte si cvičení pod dohledem kvalifikovaného trenéra. Pokud utrpíte zranění nebo namáhání během cvičení síly nohou, přestaňte trénovat a v případě potřeby vyhledejte lékařskou pomoc.

Flexibilita a pevnost

Chůze výlet

Posilovací cvičení

Úvahy