Tinea versicolor a zinek

Existují dva druhy hub – formy a kvasinky. Mnoho hub, které mohou způsobit infekce nebo onemocnění, mohou být formy při jedné teplotě, ale kvasinky, pokud jsou uvnitř vašeho tkáně při tělesné teplotě. Tinea versicolor je houba, která způsobuje poměrně častou poruchu kůže. Existuje několik léčebných postupů k léčbě tohoto onemocnění.

Tinea Versicolor

Tinea versicolor, také nazývaná pityriasis versicolor, je porucha kůže, která je způsobena houbou nazvanou Malassezia furfur. Plesňová infekce může vést k bílé, růžové nebo světle hnědé skvrny na kůži, které se nebudou opálení. Skvrny se obvykle nacházejí na krku, horní části paže, oblasti podpaží, hrudníku, žaludku, slabinách a stehnech. Může se rozšířit na pokožku hlavy a obličej, pokud použijete krémy nebo glukokortikoidní masti, podle Fitzpatrick’s Color Atlas a Synopsis of Clinical Dermatology.

Léčba

Existuje několik léčebných postupů pro infekci tinea versicolor, jak je uvedeno v “Aktuální lékařské diagnostice a léčbě”. Můžete použít sediment sulfidové krémy každý den po dobu sedmi dnů, nebo si můžete vyzkoušet šampon, který obsahuje 1 nebo 2 procenty ketokonazolu, který Lze dokonce aplikovat na hruď a zpět. Užívání 200 mg ketokonazolu každý den po dobu jednoho týdne nebo jednorázové dávky 400 mg je další možností. Léčba dvou dávek 300 mg flukonazolu po dobu 14 dnů je dalším možným řešením. Můžete také vyzkoušet imidazolové krémy a krémy.

Zinek

Zinek je základní prvek, jak je popsáno v “Zásadách kritické péče”. Je důležité pro strukturu buněčných membrán, pro metabolismus bílkovin a pro více než 200 kovových enzymů, které jsou bílkovinami, které obsahují kov a jsou používány buňkami Urychlit biochemické reakce. “Principy kritické péče” uvádí studii, ve které pacienti se závažným poškozením hlavy, kteří dostali vysokou dávku zinku, měli lepší přežití. Zinek může být také použit jako alternativní léčba tinea versicolor.

Tinea Versicolor a zinek

Podle “Dermatologie na základě důkazů” výsledky různých studií naznačují, že k léčbě tinea versicolor je zapotřebí jeden až čtyři týdny léčby. Na základě těchto studií se doporučuje ketokonazol nebo sulfidový sulfidový šampon, stejně jako imidazolový krém, ačkoli krém může být drahý. Lze také použít 1% šampon zirkonnatého pyrithionu. Měl byste ji aplikovat na infikovanou oblast, ponechat ji pět až 10 minut a pak ji vypláchnout. Zinkový šampon by měl být používán každý den po dobu jednoho až čtyř týdnů. Žádný z účastníků studie zahrnujícího tento šampon nezjistil žádné vedlejší účinky.