Topiramátu a úbytku hmotnosti

Topiramát je antikonvulsivní látka používaná k léčbě některých typů záchvatů u jedinců s epilepsií a Lennox-Gastautovým syndromem. Může být také předepsáno, aby se zabránilo migraci a zvládání závislosti na alkoholu. Bohužel, ztráta hmotnosti, spolu s dalšími gastrointestinálními problémy, je vedlejší účinek léků.

Ztráta váhy

Topiramát má dlouhý seznam vedlejších účinků týkajících se zažívacího traktu, včetně otoku jazyka, změny chuti jídla, zvýšené tvorby slin, přerůstání gumy, sucho v ústech, potíže s polykáním, plyn, průjem, pálení žáhy a zácpa. Mezi závažnější nežádoucí účinky patří ztráta chuti k jídlu, nevolnost, bolest žaludku a zvracení. Není překvapením, že někteří jedinci zaznamenávají ztrátu hmotnosti při užívání topiramatu.

Dietní instrukce

Poraďte se svým lékařem o změně stravy, pokud zjistíte, že ztrácíte váhu. Během užívání topiramátu byste se měli vyhýbat stravám s vysokým obsahem tuku, nízkým obsahem sacharidů, jako je Atkins a ketogenní strava, jak uvádí internetová stránka MedlinePlus.

Předepsáno pro ztrátu hmotnosti

Lék nazvaný qsymia je kombinace topiramátu a fenterminu. Qsymia se někdy předepisuje společně s dietou a cvičením k léčbě obezity a ke snížení hmotnosti.