Touch fotbalové obranné strategie

Dotykový fotbal je rekreační hra, která se často objevuje u firemních pikniků a rodinných setkání. Může to být i soutěžní hra na úrovni mládeže, střední školy a vysoké školy. Když hráči soutěží v dotykovém fotbalu, obranné strategie jim pomohou udržet své soupeře v tom, aby dělali velké hry a pomohli týmu získat zápas.

Man-to-Man pokrytí

Jeden z nejméně komplikovaných způsobů, jak hrát obranu v dotykovém fotbalu, je, aby každý obranný hráč pokryl jednoho útočného hráče. Přihrávka rusher se pokusí dostat na quarterback. Každý obranný hráč bude následovat svého přiděleného hráče po celém poli. Jeden rusher se pokusí dostat ruku na quarterback. Ve většině dotykových fotbalových hrách musí počkat tři až pět sekund před tím, V mnoha případech se defenzivní lineman bude počítat jako “jedna Mississippi, dvě Mississippi …” a tak dále, aby odpočítali čas.

Oblast pokrytí

Dotykový fotbal se často může stát bodováním, přičemž týmy si vyměňují dlouhé scoringy během hry. Pokud jsou krytí nesouladů – jeden přijímač může být větší, silnější a rychlejší než jeho soupeř v pokrytí – tým může chtít využít pokrytí zóny. S touto technikou je jeden nebo dva defenzivní hráči zodpovědní za zastavení hlubokých průchodů, zatímco jeden nebo dva další jsou pověřeni zastavením krátkého průchodu. Nejlepší sportovci se snaží zastavit hluboký průsmyk tím, že zachycují míč nebo ho klepou.

Slabé pokrytí

Dotykový fotbal často obsahuje atletického soupeře, který hodí míč na útěk, aby se vyhnul tlaku. Pokud je pravoučkář, bude normálně hodit míč, zatímco běží po jeho pravici. Pokud je levou rukou, je to naopak. Většina her se bude týkat dominantní strany quarterbacku. Nicméně, quarterback by mohl házet nebo běžet na opačnou stranu jen aby udržel obranu “upřímný”. To znamená, že obrana musí udržovat alespoň jednoho hráče na slabé straně, aby se zabránilo tomu, aby přestupek využíval tuto díru v pokrytí.

Skryté pokrytí

Skryté pokrytí je takové, v němž hráči, kteří jsou obvykle přiřazeni určitým hráčům, se při snapu míče přestanou na novou odpovědnost za pokrytí. Protože se přestupek po krátké době naučí, komu je přiděleno, změna věci pomáhá obraně předejít předvídatelným vzorkům pokrytí a dělat větší hry. Obrana může přejít na tento typ pokrytí v kterémkoliv okamžiku hry a kdykoli to bude chtít, vrátí se zpět.