Triglyceridy a banány

Triglyceridy, což je typ tuku ve vašem krevním řečišti, vám může zvýšit náchylnost k infarktu a mrtvici. Jídlo ve vaší stravě přímo ovlivňuje množství triglyceridů ve vašich tepnách. Potraviny s vysokým obsahem tuku a cukru mohou zvýšit vaše triglyceridy na nezdravé úrovně. Banány, prakticky bez tuku a s nízkým obsahem cukru, vám pomohou zvládnout hladinu cholesterolu a chránit před kardiovaskulárními chorobami.

Udržujte hladiny triglyceridů pod 150 miligramů / decilitr krve. V dubnu 2011 snížila společnost American Heart Association svou “nejlepší” hladinu triglyceridů na 100 miligramů / deciliter nebo méně. Úrovně nad 200 miligramů / deciliter vás vystavují vysokému riziku onemocnění srdce a hladiny, které přesahují 500 miligramů / deciliter, vás vystavují velmi vysokému riziku. Udržujte hladinu triglyceridů na zdravé úrovni, omezte množství nasyceného tuku, trans-tuku, cukru a alkoholu ve vaší stravě.

American Heart Association doporučuje omezit příjem fruktosu na 50 gramů na 100 gramů denně ke snížení triglyceridů. Střednědobý banán obsahuje 5,7 gramů fruktosy. Mohli byste jíst osm banánů, aniž byste dosáhli AHA minimum minimální fruktózy a 17 banánů, aniž byste překročili maximum. AHA doporučuje banány jako dobré ovoce k jídlu na dietě snižující triglyceridy. Doporučuje také broskve, grapefruity a meloun. Omezte spotřebu sušeného ovoce a super sladkých plodů, jako je meloun a ananas

Banány chrání zdraví vašeho srdce dalšími způsoby. Střednědobý banán obsahuje 3,1 gramů vlákniny, což z něj dělá potravu s vysokým obsahem vlákniny. Vláknina ve vaší stravě vám pomůže zhubnout a vylučování zbytečných kilo vám pomůže snížit hladinu triglyceridů. Dietní vláknina může také pomoci snížit hladinu lipoproteinového cholesterolu s nízkou hustotou, nazývanou také LDL nebo “špatný” cholesterol. Vláknina v banánech může také pomoci snížit hladinu krevního tlaku a cukru v krvi, dva důležité faktory pro zdraví vašeho srdce.

Banány dělají snadné občerstvení, takže si můžete jednoduše zabalit jeden nebo dva do vaší obědové tašky nebo batohu. Mohli byste také udělat zdravé smoothie s banány, jahody, beztučné mléko nebo jogurt a led. American Heart Association doporučuje omezit kalorie z potravin s přidaným cukrem na 100 až 150 denně. Banány vám pomohou udržet vás v souladu s pokyny. Položte rajčatové cereálie s plátkem banánu namísto cukru. Nebo pokud vyrábíte domácí banánový chléb, přidejte do receptu další banán a použijte pouze polovinu cukru požadovaného v receptu.

Hladiny triglyceridů

American Heart Association Pokyny

Vlákno

Úvahy