Vastus medialis cvičení

Větší medialis oblique je jeden ze čtyř kvadricepsových svalů umístěných na přední straně stehna a pracuje na rozšíření kolenního kloubu. Slabost v vastus medialis může mít za následek zvýšení poranění kolena, nebo chondromalacie. Chondromalacia je bolest kolena, která je důsledkem nekonzistentních kontrakcí svalových vláken a svalové únavy. Rozšíření cvičení, které provádíte po celou dobu jejich pohybu, pomůže posílit vastus medialis.

Kolena bolesti se obvykle zvyšuje během aktivit rozšiřování nohou, když je koleno prodlouženo o více než 20 až 30 stupňů, říká internetová stránka ExRx. Provádění cvičení quadriceps v celém rozsahu pohybu aktivuje vastus medialis. Svalová stimulace v vastus medialis nastává v posledních 20 stupních hnutí. Posaďte se na nožní stroj a položte obě nohy na plošinu. Stlačte plošinu nahoru a uvolněte bezpečnost. Pokleste plošinu dolů pokud možno, nebo dokud se vaše kolena nedotkne vašeho hrudníku. Vraťte se do výchozí polohy tím, že prodlužujete kolena a boky. Opakujte 10 až 15 krát.

Jednoduchá noha prodloužení je izolační cvičení, které pracuje s vastus medialis při cvičení v celém rozsahu pohybu. Posaďte se na prodloužení nohou a položte přední část nohy na podložku. Nastavte kolenní kloub tak, aby byl na stejné ose jako otočný kolenový pákový kloub. Začněte nejdříve svou slabší nohou a prodloužte koleno, dokud nebude vaše noha rovná. Stlačte na horní část pohybu, abyste uzavřeli vastus medialis, než se vrátíte do výchozí pozice. Opakujte 10 až 15krát na každé noze.

Výstava je funkční cvičení zaměřující se na vastus medialis. Umístěte ruku na vastus medialis – vnitřní část stehna těsně nad kolenem – abyste zajistili, že během cvičení dochází k zadržení. Začněte v poloze rozdělené pozice. Ohnite přední koleno a položte zadní koleno, dokud se téměř nedotkne podlahy. Vraťte se do výchozí polohy a opakujte pro 15 až 20 opakování na každé noze. Začněte nejdříve svou slabší nohou. Pokud máte špatnou rovnováhu, postavte se vedle robustního předmětu pro podporu během výpravy.

Prostřední medialis pomáhá stabilizovat koleno a je silně zaujatý při krocích. Stojte na lavičku nebo na krok. Položte jednu nohu na lavičku a vystupte na lavičku. Umístěte druhou nohu na lavici předtím, než přistoupíte k první noze. Opakujte 10krát na každé noze. Čím vyšší je lavice, tím náročnější cvičení. Krok směrem k lavici směřuje k většímu počtu čtyřkolek a klesá dále, protože lavička aktivuje více kloubů a hamstringů.

Stažení nohou

Rozšíření nohou

Lunges

Kroky