Vitamín B-6 pro závratě

Vitamíny jsou důležité pro zdraví vašeho těla. Nedostatek určitých vitamínů, včetně vitamínu B6, může způsobit vážné zdravotní potíže, mezi něž patří poruchy nervového systému. Nedostatek vitaminu B6 není běžně spojen s vertigem, ale někteří lidé, kteří mají závratě, mohou užívat přísady vitaminu B6. Poraďte se svým lékařem dříve, než začnete konzumovat vitamín B6 nebo jakýkoli jiný přípravek.

Vitamin B6

Vitamin B6 je členem skupiny vitamínů B komplexu komplexu a je důležité, aby vaše tělo přeměnila sacharidy, bílkoviny a tuky na použitelnou formu energie. Vitamín B6 je také potřebný k tvorbě bílkovin, DNA a vitaminu niacin. Aby Váš imunitní systém a váš nervový systém fungovaly správně, musí mít dostatečné množství vitamínu B6. Vitamín B6 se často přidává do obilovin a může se také nalézt v bananech, pečených bramborách, rybách, špenátovi a maso.

Závrať

Závrat je obecný termín používaný pro různé pocity, včetně závratě nebo slabosti, pocit slabosti nebo nejistoty nebo pocit, že se místnost točí. Závratě mohou být způsobeny problémy s očima, vnitřním uchem nebo nervovým systémem. Závratě a vertigo jsou často neškodné a nemusí být způsobeny základním problémem, ale mohou být známkou abnormální akumulace tekutin v uchu, neurologických problémů, nádorů nebo zánětu nebo jako vedlejší účinek některých léků.

Vitamín B6 a závratě

Protože je vitamin B6 důležitý pro zdraví nervového systému, teoreticky může být užitečný při léčbě případů závratě. Nedostatek vitaminu B6 může způsobit neurologické problémy, které vedou k závratě, ale závratě není běžným příznakem nedostatku tohoto vitaminu. Nicméně Herbs2000.com doporučuje vitamín B6 v léčbě některých případů chronického závratě, ačkoli přesná dávka není uvedena.

Úvahy

Vitamin B6 se obecně nedoporučuje jako léčba závratě. Pokud máte obavy o nedostatek vitamínu B6, poraďte se s lékařem. Krevní testy mohou určit, zda máte nedostatek vitaminu B6. Je důležité nepřijmout příliš mnoho vitaminu B6, jelikož přípustný horní limit pro tento vitamin je 100 mg denně. Nezačněte užívat žádnou vitamínovou přísadu, aniž byste o tom mluvili s lékařem.