Vitamíny a byliny, které léčí tinnitus

Tinitus je zvonění, bzučení nebo syčení v jednom nebo obou uších. Některé běžné příčiny zahrnují poškození buněk vnitřního ucha, ztrátu sluchu v důsledku stárnutí, poškození sluchu ze silných zvuků, tlak tekutiny na vnitřním uchu, stres a depresi. Léčba závisí na základní příčině, ale může zahrnovat léčbu, odstranění ušního sražení nebo operaci. Vitamíny a byliny mohou také pomoci vyléčit tinnitus. Před zahájením léčby bylinami nebo vitaminem se poraďte s poskytovatelem zdravotní péče.

Byliny a vitamíny zmírňují tinnitus různými způsoby. Vzhledem k tomu, že volné radikály poškozují buňky a tkáně ušlechtilých buněk, uvolňování volných radikálů některých antioxidačních bylin a vitamínů může zmírnit poruchu. Příjemné bylinky vysychají nadbytečný hlen, který může přispívat k poškození ucha, a oběhové byliny pomáhají zvýšením průtoku krve. Může dojít k několika příčinám tinnitu, proto konzultujte lékaře, který vám poradí, pokud jde o rostlinnou přípravu a dávkování v konkrétním případě.

Japonský korunový papoušek nebo Cornus officinalis je malý listnatý strom pocházející z Číny, Koreje a Japonska. Tradiční čínští lékaři užívají ovoce k léčbě nedostatků jater a ledvin, které zahrnují problémy s dolní části zad, hypertenzi, hluchotu, tinnitus, vertigo a impotenci. Aktivní přísady zahrnují cornin, kyselinu ursolovou, morronisid a sworiside a ovoce má silné adstringentní působení. Studie zveřejněná v čísle z roku 2009 “Americký žurnál čínské medicíny” zjistila, že kyselina ursolová je silným antioxidantem, který chrání poškozené buňky, což vysvětluje účinnost této byliny pro léčbu tinnitu. Pokud jste těhotná nebo máte rakovinu, HIV nebo diabetes, poraďte se s lékařem před použitím této bylinky.

Vitamin E je vitamín v olejích rozpustných v tucích, jako jsou kukuřice, sója, slunečnice a saflor. Je to silný antioxidant, který chrání buněčné membrány před oxidačním stresem. Ve své knize “Nutriční lék na předpis” Dr. James F. Balch a Phyllis A. Balchová doporučují formu vitaminu E známou jako d-alfa-tokoferol ke zvýšení krevního oběhu, což je často nedostatečné u lidí S tinnitu a ztrátou sluchu. Vitamin E je antikoagulancia, proto se poraďte s lékařem před použitím, jestliže máte riziko krvácivých poruch.

Wolfberry nebo Lycium barbarum je trnitý keř s červenými bobulemi pocházejícími z Číny. Tradiční lékaři z čínské medicíny používají ovoce, známé také jako “gou qi zi”, jako celkový tonizující látku v játrech a ledvinách a k léčbě krevních problémů, špatného zraku, cukrovky a ztráty chorob. Bobule jsou bohaté na esenciální olej a mají silné antioxidační účinky. Ve své knize “The Holistic Herbal Directory” v roce 2009, bylinka Penelope Ody poznamenává, že plody jsou smíšené v obilovinách a používají se k tinnitus a závratě, které jsou spojeny s nedostatečností ledvin qi. Nekombinujte vlčí bobule s krevním tlakem nebo léky proti cukrovce.

Byliny a vitamínové akce

Japonský Cornel Dogwood

Vitamin E

Wolfberry