Závaží a bolesti předloktí

Hmotnost související s bolestmi předloktí může být frustrující a oslabující. Může dělat i jednoduché úkoly nesnesitelné a může signalizovat vážné zranění, které vyžaduje lékařskou péči. Je důležité porozumět tomu, co způsobuje bolest v předloktí související s tělesnou hmotností, a jak je lze předcházet a léčit.

Příznaky bolesti předloktí spojené s tělesnou hmotností se mohou pohybovat od tupé bolesti až po těžké nepohodlí v předloktí. To může být doprovázeno řadou dalších příznaků, jako je citlivost, otok, teplo, modřiny nebo změna barvy kůže. V těžkých případech se objeví bolest v oblasti paže a ramen, svalová slabost nebo ztráta pohyblivosti ramene.

Bolest v oblasti předloktí, která souvisí s vážením, může nastat v případě, že nadměrně užíváte svaly ramen – zvláště pokud se příliš silně tlačíte nebo vyvažujete denně. Může se rozvíjet, jestliže zlomíte kost, vyvrtejte sval nebo zatěžte šlachu v předloktí při použití závaží. Navíc můžete také vyvíjet tendinitidu. Tato situace nastává náhle nebo se neustále opakuje určitý pohyb, například zvedání závaží po dlouhou dobu.

Pokud máte podezření na zlomeninu nebo tendinitidu, vyhledejte lékařskou pomoc. Pokud je bolest předloktí mírná, přerušte se od závaží, až dojde k potlačení bolesti. MedlinePlus National Institutes of Health doporučuje, aby se na předloktí aplikovalo ledu nebo teplo po dobu asi 20 minut najednou během prvních 72 hodin. Omotávejte předloktí lékařským obvazem, abyste snížili bolest a zánět. Acetaminofen nebo ibuprofen jsou doporučené volně prodejné léky ke kontrole příznaků.

Proveďte dynamické roztahování před zahájením cvičení silových cvičení. Pokud si všimnete bolesti při tréninku na váhu nebo při cvičení s váhami, zastavte a natáhněte ruce. Americká vysoká škola sportovní medicíny doporučuje, aby vaše rutinní cvičení zahrnovalo aerobní cvičení, silový trénink a flexibilitu. Změňte svůj trénink a vyvarujte se stejného pravidelného každodenního používání – snižuje tak riziko zranění. Zeptejte se profesionálního trenéra pro tipy. Jste ve vyšším nebezpečí zranění, pokud nepraktizujete správné techniky silového tréninku.

Symptomy

Příčiny

Léčba

Tipy